Kraj cukl majiteli zámku s trestem

Jarka Cibulková 2017-06-07 08:37:00

Vršovice (caj) Krajský soud v Ústí nad Labem snížil majiteli zámku ve Vršovicích Miroslavu Trejbalovi trest. Lounský ho vloni odsoudil k jednoleté podmínce se zkušební dobou na dva roky za zneužívání vlastnictví. „Trest, který byl obžalovanému za spáchanou a prokázanou trestnou činnost uložen, odvolací soud považuje za nepřiměřeně přísný, nikoli však co do jeho druhu, avšak ohledně jeho výměry,“ píše se v rozsudku odvolacího soudu Krajského soudu v Ústí nad Labem.

Majitel kulturní památky měl s vršovickým zámkem velké plány. „Chtěl jsem zde vybudovat velkosklad kamenictví a zřídit muzeum pohřebnictví,“ vypověděl v přípravném řízení. Vše se ale „mírně“ změnilo, zatím co z hospodářských staveb budoval prostory na bydlení včetně rozlehlého bazénu, historické části zámku včetně sýpky a věže jsou v havarijním stavu.
Státní zástupce ho obvinil z toho, že jako vlastník objektu zámku ve Vršovicích u Loun, který je od roku 1958 národní kultur-ní památkou, neplnil od prosince 1997 do září 2015 své povinnosti o státní památkové péči a dopustil rozsáhlou devastaci historických budov. Do renesančního zámku, který je unikátní svou černou kuchyní a sýpkou, kvůli chybějící střešní krytině zatéká, konstrukce jsou prolezlé dřevomorkou, poškozené jsou i krovy, na sýpce spad-la střecha, na vodárenské věži chybí střešní krytina. Odvolací soud dal Trejbalovi ještě šanci, vyměřil mu trest odnětí svobody pouze na šest měsíců se zkušební dobou na dva roky. Přihlédl k dílčím snahám opravovat předmětný zámek ze svých zdrojů. Také zrušil uložení povinnosti podle svých sil během zkušební doby zamezit chátrání památky.
K soudu v Lounech bude putovat další obžaloba státního zástupce, tentokrát půjde o majitele zámků v Postoloprtech a Cítolibech Mauro Piccininiho.

Komentáře

Nabídky práce

KLEMPÍŘ, POKRÝVAČ, IZOLATÉR

Přijmeme KLEMPÍŘE, POKRÝVAČE, IZOLATÉRA. Dobré platové podmínky včetně bonusů. Práce po celý rok. Nezaučené zaškolíme.
Tel.: 605 118 954


Švadlena v Chomutově

Firma Tricoline Trade s. r. o., Dukelská 1779, Chomutov přijme švadlenu. Nástupní plat 16 000,- Kč. Nástup možný ihned.
Kontakt: Věra Procházková
E-mail: prochazkova@tricoline.cz


Šicí dílna J. Volrábová - Žatec hledá šičky

Výroba sportovních oděvů. Ohodnocení až 100,- Kč/hodina + bonusy. Volná pracovní doba, 13. plat.
Tel.: 777 796 207


Salzgitter Hydroforming s.r.o., Chomutov hledá OPERÁTORY VÝROBY

Stravné 100,- Kč/den bez doplatku. Týden dovolené navíc. Odměna za docházku 2000,- Kč + prémie dle výkonu až 2 500,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota ranní - mzda + 35% + 750,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota odpolední - mzda + 35% + 1200,- Kč. Ohodnocení za přesčasy neděle - mzda + 35% + 1500,- Kč. Možnost odměn za mimořádně vykonanou práci - bonus UNI ŠEKY.
Tel.: 474 336 022
E-mail: a.blahova@szhf.cz


Veřejné stravování CZ, a.s. přijme správce tenisového areálu

Místo výkonu práce Obora u Loun. Vhodné pro osoby s tělesným postižením nebo změněnou pracovní schopností.
Tel.: 603 267 370

Poslední videa

Titulek

nseofgnsagfasegasgfa

Přehrát video
Testovací video

Testovací video

Přehrát video
KOVPAL Dobruška s.r.o. – Dobruška

Společnost KOVPAL DOBRUŠKA s.r.o. byla založena koncem roku 2000 s cílem zajišťování vývoje a návrhů speciálních palet a přepravníků se záměrem podílet se na trhu jako dodavatel manipulační a skladovací techniky.

Palivové dřevo

Palivové dřevo, letní slevy