Za třídění odpadu obce převzaly skleněné popelnice, ocenění putuje do Loun, Ročova a Libčevsi

Lucie Steklá 2017-06-14 09:27:00

Ústí nad Labem, Lounsko – Město Louny a obce Ročov a Libčeves uspěly v soutěži Skleněná popelnice 2016. Ocenění předávali zástupci Ústeckého kraje a společnosti EKO-KOM na zámečku Větruše. Rozdělením měst a obcí i podle počtu obyvatel se oproti loňskému ročníku počet vítězů zdvojnásobil.

V kategorii měst do 3 500 obyvatel se na druhém místě, stejně jako v minulých dvou ročnících soutěže, umístil městys Ročov. V kategorii obcí nad pět set obyvatel jen o několik málo bodů uteklo vítězství druhé Libčevsi. Mezi městy nad tři a půl tisíce obyvatel čtvrté místo obsadily Louny (ocenění na snímku). „Dobrého umístění v soutěži si velmi vážíme. Rád bych poděkoval všem občanům, kteří separují odpad,“ uvedl k získání ceny předseda Kontrolního výboru Zastupitelstva města Loun Jaroslav Zíval.
Do soutěže Skleněná popelnice jsou automaticky zapojeny všechny obce v systému EKO-KOM v Ústeckém kraji. V jednotlivých kategoriích se hodnotí množství vytříděného odpadu za jeden kalendářní rok přepočtené na osobu, ale v rámci doplňkového hodno-cení třeba i hustota sběrné sítě či účinnost tříděného sběru. „Skleněná popelnice je součástí projektu realizovaného Ústeckým krajem a autorizovanou obalovou společností EKO-KOM. Nazvaný je intenzifikace odděleného sběru v Ústeckém kraji,” uvedla Alice Karlíková, regionální manažerka EKO-KOM. Vítězové svých kategorií si z ústecké Větruše odvezli odměnu 30 tisíc korun, stříbrní dvacet tisíc korun, obce a města na třetím místě pak získaly odměnu ve výši deset tisíc korun. „Doufáme, že umístění v této soutěži a získaná finanční odměna pro obce bude dalším motivačním prvkem ke zvýšení účasti obyvatel na samotném třídění.“ dodala Karlíková. Z okresu Louny bylo úspěšné také Blatno, které v kategorii obcí nad pět set obyvatel zvítězilo.
V Ústeckém kraji vytřídil v roce 2016 v průměru každý obyvatel 39,8 kilogramů, což je meziroční zvýšení o téměř tři kilogramy papírů, plastů, skla a nápojových kartonů proti roku 2015. Přestože je tento celkový výsledek pod průměrem ČR, tak například papír se v kraji třídí nadprůměrně a to o téměř celý kilogram na obyvatele a rok.

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

KLEMPÍŘ, POKRÝVAČ, IZOLATÉR

Přijmeme KLEMPÍŘE, POKRÝVAČE, IZOLATÉRA. Dobré platové podmínky včetně bonusů. Práce po celý rok. Nezaučené zaškolíme.
Tel.: 605 118 954


Švadlena v Chomutově

Firma Tricoline Trade s. r. o., Dukelská 1779, Chomutov přijme švadlenu. Nástupní plat 16 000,- Kč. Nástup možný ihned.
Kontakt: Věra Procházková
E-mail: prochazkova@tricoline.cz


Šicí dílna J. Volrábová - Žatec hledá šičky

Výroba sportovních oděvů. Ohodnocení až 100,- Kč/hodina + bonusy. Volná pracovní doba, 13. plat.
Tel.: 777 796 207


Salzgitter Hydroforming s.r.o., Chomutov hledá OPERÁTORY VÝROBY

Stravné 100,- Kč/den bez doplatku. Týden dovolené navíc. Odměna za docházku 2000,- Kč + prémie dle výkonu až 2 500,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota ranní - mzda + 35% + 750,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota odpolední - mzda + 35% + 1200,- Kč. Ohodnocení za přesčasy neděle - mzda + 35% + 1500,- Kč. Možnost odměn za mimořádně vykonanou práci - bonus UNI ŠEKY.
Tel.: 474 336 022
E-mail: a.blahova@szhf.cz


Veřejné stravování CZ, a.s. přijme správce tenisového areálu

Místo výkonu práce Obora u Loun. Vhodné pro osoby s tělesným postižením nebo změněnou pracovní schopností.
Tel.: 603 267 370

Poslední videa

Titulek

nseofgnsagfasegasgfa

Přehrát video
Testovací video

Testovací video

Přehrát video
KOVPAL Dobruška s.r.o. – Dobruška

Společnost KOVPAL DOBRUŠKA s.r.o. byla založena koncem roku 2000 s cílem zajišťování vývoje a návrhů speciálních palet a přepravníků se záměrem podílet se na trhu jako dodavatel manipulační a skladovací techniky.

KOLA - Sort Petr Glaser

Ceny jízdních kol jako na interne tu. Využijte výprodej modelů 2015/2016 - Velký výběr elektrokol - veškeré opravy všech kol