JÍME CHUTNĚ A ZDRAVĚ: RECEPTY JARMILY HOKROVÉ - Jogurtovo-mrkvové lívanečky

Redakce 2017-06-22 10:19:00

Že je snídaně důležitá, to už jste určitě slyšeli. Snídaně je první jídlo dne a mělo by obsahovat všechny základní živiny a být vyvážené. To ovšem znamená, že káva s mlékem k snídani nestačí. Co takhle přidat si ke kávě ještě Jogurtovo-mrkvové lívanečky? Použijeme do nich jemně mletou pohankovou mouku. Dá se koupit v prodejnách zdravé výživy, ale jestli ji zrovna nemáte, použijte např. špaldovou mouku.

Tady je na ně recept.  Budete potřebovat: 2 vejce, 4 lžíce jogurtu – 2 do těsta a 2 na ozdobu, 2 lžíce pohankové mouky, mrkev asi 50 g, sůl, máslo na potření pánve, skořice, čerstvé ovoce.
Postup je velice jednoduchý. Vejce rozklepněte do misky, přidejte jemně nastrouhanou mrkev, 2 lžíce jogurtu, špetku soli a dobře rozmíchejte. Pak přidejte přibližně 2 lžíce jemně mleté pohankové mouky a ještě jednou promíchejte. Na rozpálené pánvi nechte rozpustit trochu másla a osmažte lívanečky z obou stran. Podávejte s jogurtem a čerstvým ovocem. Celé lehce posypte skořicí.
Výživová hodnota: 321 kcal, 14 g tuků, 17 g bílkovin, 31 g sacharidů, 3 g vlákniny.
Vlastnosti receptu: Výborná, vyvážená snídaně, množství bílkovin je přímo luxusní a sacharidy mají střední GI.  Taková snídaně vám dodá energii na celé dopoledne. A pokud použijete doporučovanou pohankovou mouku, nebude jídlo obsahovat lepek. Mrkev lívanečkům přidá vlákninu a nasládlou chuť. Společně s čerstvým sezónním ovocem to bude vážně moc dobré.
Chcete se poradit jak zhubnout zdravě? Jsem tady pro vás. Využijte svou konzultaci ZDARMA. Objednejte se na telefonu 777 151 594, nebo e-mailem – jarmila.hokrova@seznam.

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

KLEMPÍŘ, POKRÝVAČ, IZOLATÉR

Přijmeme KLEMPÍŘE, POKRÝVAČE, IZOLATÉRA. Dobré platové podmínky včetně bonusů. Práce po celý rok. Nezaučené zaškolíme.
Tel.: 605 118 954


Švadlena v Chomutově

Firma Tricoline Trade s. r. o., Dukelská 1779, Chomutov přijme švadlenu. Nástupní plat 16 000,- Kč. Nástup možný ihned.
Kontakt: Věra Procházková
E-mail: prochazkova@tricoline.cz


Šicí dílna J. Volrábová - Žatec hledá šičky

Výroba sportovních oděvů. Ohodnocení až 100,- Kč/hodina + bonusy. Volná pracovní doba, 13. plat.
Tel.: 777 796 207


Salzgitter Hydroforming s.r.o., Chomutov hledá OPERÁTORY VÝROBY

Stravné 100,- Kč/den bez doplatku. Týden dovolené navíc. Odměna za docházku 2000,- Kč + prémie dle výkonu až 2 500,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota ranní - mzda + 35% + 750,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota odpolední - mzda + 35% + 1200,- Kč. Ohodnocení za přesčasy neděle - mzda + 35% + 1500,- Kč. Možnost odměn za mimořádně vykonanou práci - bonus UNI ŠEKY.
Tel.: 474 336 022
E-mail: a.blahova@szhf.cz


Veřejné stravování CZ, a.s. přijme správce tenisového areálu

Místo výkonu práce Obora u Loun. Vhodné pro osoby s tělesným postižením nebo změněnou pracovní schopností.
Tel.: 603 267 370

Poslední videa

Titulek

nseofgnsagfasegasgfa

Přehrát video
Testovací video

Testovací video

Přehrát video
KOVPAL Dobruška s.r.o. – Dobruška

Společnost KOVPAL DOBRUŠKA s.r.o. byla založena koncem roku 2000 s cílem zajišťování vývoje a návrhů speciálních palet a přepravníků se záměrem podílet se na trhu jako dodavatel manipulační a skladovací techniky.

Palivové dřevo

Palivové dřevo, letní slevy