Škola v Měcholupech je Světová

Iveta Drlíková 2017-06-25 00:03:00

Praha/Měcholupy (id) Základní škola v Měcholupech získala titul Světová škola. Ocenění si její zástupci převzali minulé úterý na americké ambasádě v Praze. „Jsme první základní škola v Ústeckém kraji, která tento titul po roce usilovné práce získala. A jsme na to právem pyšní,“ říká učitelka Helena Gondeková, která byla slavnostnímu aktu přítomna.

Mezinárodnímu projektu, který vyústil v prestižní ocenění, se skupina žáků, včetně učitelek H. Gondekové a K. Cíglové, věnovala po celý školní rok. Základní filozofie tohoto projektu podporuje vzdělávání a přípravu žáků na reálný život v globalizovaném světě. Opírá se o jednoduchou metodologii tří kroků: uč se – zjišťuj – jednej. Žáci se tak učí přemýšlet v souvislostech, spolupracovat s místními samosprávami, spolky a jinými partnery. Učí se vymyslet, zorganizovat a zpropagovat veřejné akce.
Vyvrcholení celého projektu proběhlo v úterý 13. června na závěrečném workshopu na americké ambasádě v Praze pod záštitou společnosti Člověk v tísni, ARPOK a Multikulturní centrum Praha. O titul usilovalo dvanáct škol, do finále se jich probojovalo šest. „Podmínkou závěrečného workshopu byla prezentace jednotlivých škol s ukázkou celoroční práce, kterou si naše děvčata připravila sama. Zaměřily se v ní na životní prostředí. Porotcům nezapomněly představit žateckou chmelařskou oblast a pivo a hlavně naší malou krásnou školičku,“ přibližuje H. Gondeková vítěznou práci. Titul je škole zatím propůjčený na dva roky, pak jej chce obhajovat. „Projekt probíhal při výuce i mimo výuku. Snažili jsme se do něho zapojit všechny žáky. Tvrdé jádro tvořilo tak dvacet dětí, které pracovaly nejvíce, ale při velkých akcích byla zapojena celá škola,“ dodává učitelka.
A čím tedy Měcholupští zabodovali? Projektem „Emise a Den Země“. Během roku žáci provedli v obci průzkum, ve kterém zjišťovali, jaké druhy vytápění místní občané používají a radili jim o nových tipech kotlů. Následně dotazníky vyhodnotili a s výsledky seznámili zástupce spolku Měcholupy 2012 a vedení obecního úřadu. V rámci oslavy Dne Země sdělili závěry šetření, připravili prezentaci o škodlivosti jednotlivých materiálů a uspořádali pro mladší spolužáky různé eko-aktivity, zaměřené na čistotu ovzduší. Během akce proběhlo setkání s kominíkem, který žáky seznámil s tzv. smogovým desaterem. Žáci se zamýšleli nad tím, jak moc je důležité se zajímat o materiál, se kterým se topí a co nešetrné topení způsobuje. Dále vytvořili poučné plakátky a letáčky, které vyvěsili ve výkladních skříních školy a roznesli do výloh obchodů.

Komentáře

Nabídky práce

KLEMPÍŘ, POKRÝVAČ, IZOLATÉR

Přijmeme KLEMPÍŘE, POKRÝVAČE, IZOLATÉRA. Dobré platové podmínky včetně bonusů. Práce po celý rok. Nezaučené zaškolíme.
Tel.: 605 118 954


Švadlena v Chomutově

Firma Tricoline Trade s. r. o., Dukelská 1779, Chomutov přijme švadlenu. Nástupní plat 16 000,- Kč. Nástup možný ihned.
Kontakt: Věra Procházková
E-mail: prochazkova@tricoline.cz


Šicí dílna J. Volrábová - Žatec hledá šičky

Výroba sportovních oděvů. Ohodnocení až 100,- Kč/hodina + bonusy. Volná pracovní doba, 13. plat.
Tel.: 777 796 207


Salzgitter Hydroforming s.r.o., Chomutov hledá OPERÁTORY VÝROBY

Stravné 100,- Kč/den bez doplatku. Týden dovolené navíc. Odměna za docházku 2000,- Kč + prémie dle výkonu až 2 500,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota ranní - mzda + 35% + 750,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota odpolední - mzda + 35% + 1200,- Kč. Ohodnocení za přesčasy neděle - mzda + 35% + 1500,- Kč. Možnost odměn za mimořádně vykonanou práci - bonus UNI ŠEKY.
Tel.: 474 336 022
E-mail: a.blahova@szhf.cz


Veřejné stravování CZ, a.s. přijme správce tenisového areálu

Místo výkonu práce Obora u Loun. Vhodné pro osoby s tělesným postižením nebo změněnou pracovní schopností.
Tel.: 603 267 370

Poslední videa

Titulek

nseofgnsagfasegasgfa

Přehrát video
Testovací video

Testovací video

Přehrát video
Palivové dřevo

Palivové dřevo, letní slevy

KOVPAL Dobruška s.r.o. – Dobruška

Společnost KOVPAL DOBRUŠKA s.r.o. byla založena koncem roku 2000 s cílem zajišťování vývoje a návrhů speciálních palet a přepravníků se záměrem podílet se na trhu jako dodavatel manipulační a skladovací techniky.