Úvod   /   Zprávy   /   Dva v jednom

Dva v jednom

Redakce 2017-06-24 00:10:00

Cítoliby (měk) Projekt Městské knihovny Louny Města a obce čtou se skamarádil s projektem Schwarzenbergské Lounsko. V Dělnickém domě v Cítolibech totiž držel přednášku o scelování majetku tohoto významného rodu novohradský kastelán Vít Pávek. Sám původem Jihočech je okouzlen naším krajem a dává to najevo.

Cítolibští se dozvěděli spoustu zajímavých věcí a mohli si uvědomit, jak velký význam měly pro Schwarzenbergy jejich statky právě na severu Čech, jak je zvláštní, že jih Čech je turisticky svázán s tímto  rodem, ale sever pramálo.
Mnozí netušili o tzv. Lesním okresu Domoušice, o velikosti chmelnic a vinic na Lounsku, o systému hospodaření i péče o zaměstnance. Hodně se diskutovalo o současném stavu zámku v Cítolibech, který je stále v rukou italského majitele, ten se o nemovitost nestará. Cítolibský zámek je však v daleko lepším stavu než postoloprtský, ten se již zachránit pravděpodobně nepodaří. Dobrou zprávou je například to, že tvrz v Divicích nyní patří divadlu Studio 2, které zde již letos uspořádá několik divadelních představení.
Chcete-li se dozvědět, jaké pivo se prodávalo v Praze Na Knížecí, kde mohla stát terezínská pevnost, kam se vyvážela břvanská minerální voda, které spolky se snaží zachránit památky v okolí, přijďte na další z cyklu přednášek, např. 1. července do lounské knihovny.

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

KLEMPÍŘ, POKRÝVAČ, IZOLATÉR

Přijmeme KLEMPÍŘE, POKRÝVAČE, IZOLATÉRA. Dobré platové podmínky včetně bonusů. Práce po celý rok. Nezaučené zaškolíme.
Tel.: 605 118 954


Švadlena v Chomutově

Firma Tricoline Trade s. r. o., Dukelská 1779, Chomutov přijme švadlenu. Nástupní plat 16 000,- Kč. Nástup možný ihned.
Kontakt: Věra Procházková
E-mail: prochazkova@tricoline.cz


Šicí dílna J. Volrábová - Žatec hledá šičky

Výroba sportovních oděvů. Ohodnocení až 100,- Kč/hodina + bonusy. Volná pracovní doba, 13. plat.
Tel.: 777 796 207


Salzgitter Hydroforming s.r.o., Chomutov hledá OPERÁTORY VÝROBY

Stravné 100,- Kč/den bez doplatku. Týden dovolené navíc. Odměna za docházku 2000,- Kč + prémie dle výkonu až 2 500,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota ranní - mzda + 35% + 750,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota odpolední - mzda + 35% + 1200,- Kč. Ohodnocení za přesčasy neděle - mzda + 35% + 1500,- Kč. Možnost odměn za mimořádně vykonanou práci - bonus UNI ŠEKY.
Tel.: 474 336 022
E-mail: a.blahova@szhf.cz


Veřejné stravování CZ, a.s. přijme správce tenisového areálu

Místo výkonu práce Obora u Loun. Vhodné pro osoby s tělesným postižením nebo změněnou pracovní schopností.
Tel.: 603 267 370

Poslední videa

Titulek

nseofgnsagfasegasgfa

Přehrát video
Testovací video

Testovací video

Přehrát video
Palivové dřevo

Palivové dřevo, letní slevy

KOVPAL Dobruška s.r.o. – Dobruška

Společnost KOVPAL DOBRUŠKA s.r.o. byla založena koncem roku 2000 s cílem zajišťování vývoje a návrhů speciálních palet a přepravníků se záměrem podílet se na trhu jako dodavatel manipulační a skladovací techniky.