Úvod   /   Zprávy   /   Nemocnici chybí sestry

Nemocnici chybí sestry

Markéta Chalupová 2017-06-27 10:42:00

Žatec – S nedostatkem lékařů a sester se dlouhodobě potýká žatecká nemocnice. Vyplynulo to na posledním jednání zastupitelstva, kdy bylo ve zprávě o činnosti nemocnice uvedeno, že chybí 22 sester a 7 lékařů. Pacienti to nejvíce pocítí především pokud se chtějí objednat na CT, sono anebo mamograf. Jejich nedostatek chce ředitel nemocnice Jindřich Zetek vykrýt například zájemci z Ukrajiny.

Podle ředitele Zetka není nízký počet sester způsobem tím, že by si je nemocnice nemohla dovolit zaplatit, ale nedostatkem zdravotního a zejména středního personálu na trhu práce. U sester je proto situace ještě více komplikovanější než u lékařů.
„Situace u lékařů není tak hrozná. Z jednání, která vedeme v poslední době se nám daří deficity plnit. Máme další lékaře v jednání, je to výsledek naší asi šesti měsíční práce. U sester je situace komplikovanější zdravotní školy produkují málo absolventů, asi jen dvacet procent jde do zdravotnictví, ostatní odchází za jinou prácí. Jediným reálným zdrojem jsou tak pracovníci mimo Českou republiku směrem na východ. To znamená Slovensko a Ukrajinu,“ uvedl Zetek.
Některá oddělení jsou tak nucena dlouhodobě kompenzovat nedostatek sester přesčasy. „Problémy nám dělá stav v okolních nemocnicích, kde došlo k tomu, že sestrám přidaly 10 procent, které jim slíbila vláda, a naše sestry se ptají, proč jsme jim nepřidali i my. Bohužel finanční možnosti nám to neumožňují. Situaci řešíme čtvrtletními odměnami podle výkonů, což na krátkou dobu pomohlo stabilizovat situaci, ale ten vývoj nemusí být do budoucna příznivý,“ popisuje další z komplikací J. Zetek.
Nemocnice dlouhodobě vede jednání s Ukrajinou, ovšem velký problém je s nostrifikací (rozhodnutí o platnosti zahraničního vysvědčení českými úřady) zdravotního personálu. Sestry ze zákona nostrifikuje krajský úřad, ten ovšem nemá zcela jasno, zda je to v jeho kompetenci. Neví, zda může nostrifikovat uchazeče, kteří nemají trvalé bydliště v místě krajského úřadu a opakovaně vznesl dotaz na ministerstvo. Reálně tak nemocnici trvá dostat sestru ze zahraničí do nemocnice rok. Ředitel nemocnice J. Zetek proto jednal s Jitkou Haškovou, ředitelkou Střední zdravotnické školy v Mostě, a domluvili se, že připraví spolupráci s jednou nebo dvěma zdravotními školami na Ukrajině tak, aby se jejich studium přiblížilo našemu, s tím, že by jim v posledním ročníku poskytli přípravu k aprobační zkoušce z českého jazyka.

Komentáře

Nabídky práce

KLEMPÍŘ, POKRÝVAČ, IZOLATÉR

Přijmeme KLEMPÍŘE, POKRÝVAČE, IZOLATÉRA. Dobré platové podmínky včetně bonusů. Práce po celý rok. Nezaučené zaškolíme.
Tel.: 605 118 954


Švadlena v Chomutově

Firma Tricoline Trade s. r. o., Dukelská 1779, Chomutov přijme švadlenu. Nástupní plat 16 000,- Kč. Nástup možný ihned.
Kontakt: Věra Procházková
E-mail: prochazkova@tricoline.cz


Šicí dílna J. Volrábová - Žatec hledá šičky

Výroba sportovních oděvů. Ohodnocení až 100,- Kč/hodina + bonusy. Volná pracovní doba, 13. plat.
Tel.: 777 796 207


Salzgitter Hydroforming s.r.o., Chomutov hledá OPERÁTORY VÝROBY

Stravné 100,- Kč/den bez doplatku. Týden dovolené navíc. Odměna za docházku 2000,- Kč + prémie dle výkonu až 2 500,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota ranní - mzda + 35% + 750,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota odpolední - mzda + 35% + 1200,- Kč. Ohodnocení za přesčasy neděle - mzda + 35% + 1500,- Kč. Možnost odměn za mimořádně vykonanou práci - bonus UNI ŠEKY.
Tel.: 474 336 022
E-mail: a.blahova@szhf.cz


Veřejné stravování CZ, a.s. přijme správce tenisového areálu

Místo výkonu práce Obora u Loun. Vhodné pro osoby s tělesným postižením nebo změněnou pracovní schopností.
Tel.: 603 267 370

Poslední videa

Titulek

nseofgnsagfasegasgfa

Přehrát video
Testovací video

Testovací video

Přehrát video
KOVPAL Dobruška s.r.o. – Dobruška

Společnost KOVPAL DOBRUŠKA s.r.o. byla založena koncem roku 2000 s cílem zajišťování vývoje a návrhů speciálních palet a přepravníků se záměrem podílet se na trhu jako dodavatel manipulační a skladovací techniky.

Palivové dřevo

Palivové dřevo, letní slevy