Město plánuje modernizaci fotbalového stadionu

Redakce 2017-06-28 09:33:00

Louny – Přibližně čtyři roky se v Lounech připravuje projekt na modernizaci městského fotbalového stadionu. Realizace projektu je obtížná, neboť fotbalový stadion leží v zátopovém území řeky Ohře. Ač bylo složité některá povolení získat, podařilo se.

Vše je připraveno, projekty a povolení, lounští radní na svém posledním zasedání schválili podání žádosti o dotaci na ministerstvo školství, které před několika dny na podobné projekty vypsalo vhodný program. O podání žádosti zastupitelé rozhodli většinou, pro bylo osmnáct z dvaceti přítomných. Jestli město dotaci obdrží, by mělo být jasné během letních měsíců. Budeli žádosti vyhověno a město získá finanční prostředky od státu, mohlo by se začít stavět už začátkem příštího roku.
Na tom, že fotbalový stadion rekonstrukci a modernizaci potřebuje, se shodují zástupci města, fotbalového klubu i fanouškové. „Jsme nadšení. Je to super, doufáme, že to vyjde. Těšíme se na moderní zázemí,“ řekl Pavel Domecký, předseda lounských fotbalistů. A s ním i další nadšenci do fotbalu v Lounech a fandové.
Na podzim se v Lounech bude po roce hrát divizní soutěž. I ta by si lepší podmínky zasloužila. „Věříme, že uspějeme, že dotaci dostaneme. Podmínky splňujeme, vše máme připraveno. Stadion už rekonstrukci potřebuje, chátrá a zasloužil by si to,“ uvedl Radovan Šabata, starosta Loun. Hlavní budova byla postavena v třicátých letech minulého století. Kompletní rekonstrukce tribuny a zázemí lounského fotbalového stadionu by měla přijít na 29 milionů korun. Z dotace, pokud bude město úspěšné, může do městské kasy přijít až 60 procent, zhruba 17,4 milionu. „Chceme stadion zmodernizovat, pozvednout prostředí pro sportovce i fanoušky. Aby byl na úrovní 21. století. Fotbalisté si to zaslouží, dobře re-prezentují město, starají se o mládež,“ dodal starosta.
Získat některá povolení k rekonstrukci nebylo jednoduché. Radnice musela dát do pořádku i některé věci z minulosti, navíc musí projekt splňovat jednu podmínku – tribuna a zázemí nesmí být větší, než původní a musí být zachován současný půdorys. Výsledkem rekonstrukce bude moderní prostředí a zázemí pro fotbalisty i zrekonstruovaná tribuna. Vyřešit by se mělo také odkanalizování areálu a zřízení čistírny odpadních vod. Některá stavení v areálu budou zbourána a nahrazena novými, někde zůstanou jen obvodové zdi. Vyrůst má ale prakticky nový komplex budov. Současnou dřevěnou stařičkou tribunu pro diváky má nahradit nová konstrukce, bude delší, fanoušci tak dostanou více prostoru. Tribuna ale zůstane na současném vyvýšeném místě. Nové má být také zázemí pro rozhodčí, občerstvení i fotbalisty, vzniknou čtyři nové šatny.
Otázkou zůstává, pokud stát na modernizaci fotbalového stadionu nepřispěje, jestli ji město zafinancuje? „Uvidíme, to je zatím předčasná otázka. Doufáme, že dotaci dostaneme. Pokud ne, rozhodovali by znovu zastupitelé, museli by uvolnit více peněz přímo z městské pokladny,“ vysvětlil R. Šabata.

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

KLEMPÍŘ, POKRÝVAČ, IZOLATÉR

Přijmeme KLEMPÍŘE, POKRÝVAČE, IZOLATÉRA. Dobré platové podmínky včetně bonusů. Práce po celý rok. Nezaučené zaškolíme.
Tel.: 605 118 954


Švadlena v Chomutově

Firma Tricoline Trade s. r. o., Dukelská 1779, Chomutov přijme švadlenu. Nástupní plat 16 000,- Kč. Nástup možný ihned.
Kontakt: Věra Procházková
E-mail: prochazkova@tricoline.cz


Šicí dílna J. Volrábová - Žatec hledá šičky

Výroba sportovních oděvů. Ohodnocení až 100,- Kč/hodina + bonusy. Volná pracovní doba, 13. plat.
Tel.: 777 796 207


Salzgitter Hydroforming s.r.o., Chomutov hledá OPERÁTORY VÝROBY

Stravné 100,- Kč/den bez doplatku. Týden dovolené navíc. Odměna za docházku 2000,- Kč + prémie dle výkonu až 2 500,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota ranní - mzda + 35% + 750,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota odpolední - mzda + 35% + 1200,- Kč. Ohodnocení za přesčasy neděle - mzda + 35% + 1500,- Kč. Možnost odměn za mimořádně vykonanou práci - bonus UNI ŠEKY.
Tel.: 474 336 022
E-mail: a.blahova@szhf.cz


Veřejné stravování CZ, a.s. přijme správce tenisového areálu

Místo výkonu práce Obora u Loun. Vhodné pro osoby s tělesným postižením nebo změněnou pracovní schopností.
Tel.: 603 267 370

Poslední videa

Titulek

nseofgnsagfasegasgfa

Přehrát video
Testovací video

Testovací video

Přehrát video
Palivové dřevo

Palivové dřevo, letní slevy

KOVPAL Dobruška s.r.o. – Dobruška

Společnost KOVPAL DOBRUŠKA s.r.o. byla založena koncem roku 2000 s cílem zajišťování vývoje a návrhů speciálních palet a přepravníků se záměrem podílet se na trhu jako dodavatel manipulační a skladovací techniky.