Obec vyplatila peníze rodině chlapce, na kterého spadla branka

Alla Želinská 2017-07-13 00:46:00

Lubenec – Obec Lubenec vyplatila zhruba osm set tisíc korun rodině chlapce, který tragicky zemřel v roce 2011 na tamním fotbalovém hřišti. O vyplacení peněžní částky rozhodl Krajský soud v Ústí nad Labem, který nařídil obci a Spartaku Lubenec zaplatit dohromady odškodné a náklady soudního řízení v uvedené výši.

Lubenečtí zastupitelé na červnové schůzi schválili vyplacení finanční částky na základě rozsudku, a to i za TJ Spartak, který tolik peněz nemá. „Peníze obec na základě rozsudku vyplatila, a to i za Spartak, který peníze na úhradu nemá a hrozila by mu exekuce. Zastupitelstvo rozhodlo, že uhradíme celou částku a pohledávku budeme po Spartaku vymáhat,“ sdělil starosta Lubence Jiří Chaloupecký. Zastupitelé zároveň na své schůzi 12. června schválili, že obec proti tomuto rozsudku podá dovolání k nejvyššímu soudu.
Úmrtí tehdy třináctiletého chlapce, na kterého spadla fotbalová branka, řeší soudy ve dvou rovinách. V tom druhém řízení rovněž Krajský soud v Ústí nad Labem nařídil obci uhradit každému z rodičů 56 tisíc korun a sourozenci 37 tisíc. Stejné částky má zaplatit i tělovýchovná jednota Spartak. Zastupitelé Lubence na začátku tohoto roku rozhodli o odvolání obce proti rozsudku k vrchnímu soudu. Ten věc dosud neprojednal. „Ještě nebyl stanoven termín odvolacího soudu,“ dodal starosta.
Tragédie ve sportovním areálu v Lubenci se stala v říjnu roku 2011, na chlapce spadla kovová přenosná branka a udeřila ho do hlavy. I přes snahu záchranářů na místě zemřel. Policie viníka nenašla a případ po několika měsících vyšetřování odložila. Chlapec se na brance, která nebyla zajištěna, zřejmě houpal a převrátila se na něj. Šlo o vyřazenou branku, která nebyla v majetku sportovního klubu, ani obce. Měla být sice ukotvená k zemi hřeby a řetězem, ty ale předtím někdo ukradl. Branku nechala obec po skončení vyšetřování zlikvidovat.
Obec nedávno chválila nový provozní řád sportoviště, který od té doby řešila. Podle řádu se areál nezamyká. Sportoviště by mělo být volně přístupné dětem, jinak by ztratilo smysl, shodli se zastupitelé. Řád určuje, kdo je zodpovědný za dohled nad dětmi, pokud si tam hrají. Byla také přijata opatření, aby se pád branky již nemohl opakovat.

Komentáře

Nabídky práce

KLEMPÍŘ, POKRÝVAČ, IZOLATÉR

Přijmeme KLEMPÍŘE, POKRÝVAČE, IZOLATÉRA. Dobré platové podmínky včetně bonusů. Práce po celý rok. Nezaučené zaškolíme.
Tel.: 605 118 954


Švadlena v Chomutově

Firma Tricoline Trade s. r. o., Dukelská 1779, Chomutov přijme švadlenu. Nástupní plat 16 000,- Kč. Nástup možný ihned.
Kontakt: Věra Procházková
E-mail: prochazkova@tricoline.cz


Šicí dílna J. Volrábová - Žatec hledá šičky

Výroba sportovních oděvů. Ohodnocení až 100,- Kč/hodina + bonusy. Volná pracovní doba, 13. plat.
Tel.: 777 796 207


Salzgitter Hydroforming s.r.o., Chomutov hledá OPERÁTORY VÝROBY

Stravné 100,- Kč/den bez doplatku. Týden dovolené navíc. Odměna za docházku 2000,- Kč + prémie dle výkonu až 2 500,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota ranní - mzda + 35% + 750,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota odpolední - mzda + 35% + 1200,- Kč. Ohodnocení za přesčasy neděle - mzda + 35% + 1500,- Kč. Možnost odměn za mimořádně vykonanou práci - bonus UNI ŠEKY.
Tel.: 474 336 022
E-mail: a.blahova@szhf.cz


Veřejné stravování CZ, a.s. přijme správce tenisového areálu

Místo výkonu práce Obora u Loun. Vhodné pro osoby s tělesným postižením nebo změněnou pracovní schopností.
Tel.: 603 267 370

Poslední videa

Titulek

nseofgnsagfasegasgfa

Přehrát video
Testovací video

Testovací video

Přehrát video
Palivové dřevo

Palivové dřevo, letní slevy

KOVPAL Dobruška s.r.o. – Dobruška

Společnost KOVPAL DOBRUŠKA s.r.o. byla založena koncem roku 2000 s cílem zajišťování vývoje a návrhů speciálních palet a přepravníků se záměrem podílet se na trhu jako dodavatel manipulační a skladovací techniky.