Názorové kotrmelce městské rady. Kamarád – LORM zůstává bez ředitele

Markéta Chalupová 2017-08-29 09:16:59

Žatec (mch) Podivné hlasování mají za sebou členové žatecké městské rady. Ti nejprve jako členové výběrové komise vybrali novou ředitelku příspěvkové organizace města Kamarád – LORM, ale následné usnesení, které mělo vítěznou Ivu Vildovou do funkce jmenovat, už nepřijali. To překvapilo jak samotnou Ivu Vildovou, tak i starostku města Zdeňku Hamousovou.

 „Výběrová komise, ve které byli kromě členů rady města i ředitel domova pro seniory Petr Antoni, vedoucí odboru sociálních věcí Kamila Sulíková, Helena Šmeráková pověřená zastupováním tajemníka úřadu a Hana Durstová personalista MěÚ, stanovila pořadí jednotlivých uchazečů na základě součtu bodového hodnocení jednotlivých členů komise. Vítězná uchazečka měla největší počet bodů, splňuje kvalifikační a odborné předpoklady, má zkušenosti s vedením lidí, dlouholetou praxi v oboru. Byla jsem překvapena tím, že někteří členové rady města nepotvrdili hodnocení výběrové komise,“ popisuje průběh výběrového řízení a rozčarování z rozhodnutí rady starostka Žatce Zdeňka Hamousová a dodává: „Velmi mě mrzí, že rada města nepotvrdila do pozice ředitelky Kamarád – LORM vítěznou uchazečku. Další výběrové řízení však nemusíme vypisovat. Výběrová komise stanovila pořadí uchazečů, praxe je taková, že se postupuje dále podle bodového hodnocení uchazečů.“

Iva Vildová obdržela 14. srpna od personalisty Městského úřadu Žatec telefonické vyrozumění, že uspěla ve výběrovém řízení s požadavkem, aby sdělila dobu možného nástupu.

 „Oznámila jsem svému zaměstnavateli svůj „úspěch“ ve výběrovém řízení na zmíněnou pozici. 21. srpna jsem se setkala i s tajemnicí Městského úřadu Louny a výsledkem bylo dojednání dvouměsíční výpovědní lhůty s možností mého uvolnění od 1. listopadu. Tuto informaci jsem neprodleně oznámila na Městský úřad Žatec. Téhož dne večer mě telefonicky kontaktovala  paní starostka města Žatce, že mé jmenování do funkce ředitele zařízení Kamarád - LORM bylo odloženo na další zasedání rady města,“ popisuje ve svém prohlášení průběh (ne)jmenování do funkce ředitelky Kamarád – LORM Iva Vildová a zároveň dodává, proč se následně rozhodla z výběrového řízení odstoupit: „Velice si vážím přístupu paní starostky, které mě neváhala osobně telefonicky vyrozumět a nepřenechala tuto záležitost svým podřízeným. Zároveň samotný obsah tohoto sdělení pro mne signalizoval vyslovenou nedůvěru mé osobě, která po úspěšném absolvování výběrového řízení nebyla usnesením rady města jmenována.  Nedovedu si představit spolupráci se zřizovatelem, který již při aktu samotného jmenování do funkce zaujal k mé osobě zmíněné stanovisko. Z těchto důvodů vzešlo moje rozhodnutí odstoupit z výběrového řízení a přenechat místo druhému uchazeči. Mohu konstatovat, že prožitá situace pro mne nebyla jednoduchá, není mým zvykem měnit svá rozhodnutí ze dne na den.“

Není divu, že je I. Vidová z podivného rozhodnutí žatecké městské rady rozčarovaná, naštěstí její současný zaměstnavatel, MěÚ Louny, vzal její výpověď zpět a nezůstala tak bez práce. „Děkuji svému zaměstnavateli, že mé rozhodnutí setrvat v Lounech přijal pozitivně a velmi lidsky. Děkuji za nabytou zkušenost i radě města Žatec, která mi ukázala, že úspěšné absolvování výběrového řízení, vzdělání, zkušenost, dlouhodobá praxe v sociální oblasti a obyčejná touha po profesním rozvoji není prioritou při obsazování pracovních pozic,“ uzavírá své prohlášení, Iva Vidová.

Do výběrového řízení na obsazení funkce ředitele PO Kamarád – LORM se přihlásilo pět uchazečů. 3. srpna byla jako vítězka vybrána Iva Vildová, vedoucí odboru sociálních věcí a zdravotnictví na městském úřadu v Lounech. Na jednání rady města, konaném 21. srpna však nebylo přijato usnesení, které by jmenování Ivy Vildové do funkce potvrdilo. Na radě města bylo přítomno šest za sedmi členů a k přijetí bylo třeba čtyř hlasů. Přičemž Jaroslav Špička, Zdeňka Hamousová i Jaroslav Hladký byli pro to, aby vítězná uchazečka z výběrového řízení byla jmenována ředitelkou LORMu. Dva členové Jana Nováková a Karel Krčmárik byli proti. Oldřich Řáha se hlasování zdržel s odůvodněním, že z časových důvodů nebyl přítomen u výběrového řízení.

Městská rada bude tento bod programu znovu projednávat na jejím zasedání v pondělí 4. září. Do té doby bude žatecký Kamarád – LORM stále bez ředitele. Poté co jeho bývalá ředitelka Kateřina Frondlová odešla téměř před rokem k 30. září do starobního důchodu, jej vede pověřená ředitelka Ivana Šmejcová.

Komentáře

Nabídky práce

KLEMPÍŘ, POKRÝVAČ, IZOLATÉR

Přijmeme KLEMPÍŘE, POKRÝVAČE, IZOLATÉRA. Dobré platové podmínky včetně bonusů. Práce po celý rok. Nezaučené zaškolíme.
Tel.: 605 118 954


Švadlena v Chomutově

Firma Tricoline Trade s. r. o., Dukelská 1779, Chomutov přijme švadlenu. Nástupní plat 16 000,- Kč. Nástup možný ihned.
Kontakt: Věra Procházková
E-mail: prochazkova@tricoline.cz


Šicí dílna J. Volrábová - Žatec hledá šičky

Výroba sportovních oděvů. Ohodnocení až 100,- Kč/hodina + bonusy. Volná pracovní doba, 13. plat.
Tel.: 777 796 207


Salzgitter Hydroforming s.r.o., Chomutov hledá OPERÁTORY VÝROBY

Stravné 100,- Kč/den bez doplatku. Týden dovolené navíc. Odměna za docházku 2000,- Kč + prémie dle výkonu až 2 500,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota ranní - mzda + 35% + 750,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota odpolední - mzda + 35% + 1200,- Kč. Ohodnocení za přesčasy neděle - mzda + 35% + 1500,- Kč. Možnost odměn za mimořádně vykonanou práci - bonus UNI ŠEKY.
Tel.: 474 336 022
E-mail: a.blahova@szhf.cz


Veřejné stravování CZ, a.s. přijme správce tenisového areálu

Místo výkonu práce Obora u Loun. Vhodné pro osoby s tělesným postižením nebo změněnou pracovní schopností.
Tel.: 603 267 370

Poslední videa

Titulek

nseofgnsagfasegasgfa

Přehrát video
Testovací video

Testovací video

Přehrát video
Palivové dřevo

Palivové dřevo, letní slevy

KOVPAL Dobruška s.r.o. – Dobruška

Společnost KOVPAL DOBRUŠKA s.r.o. byla založena koncem roku 2000 s cílem zajišťování vývoje a návrhů speciálních palet a přepravníků se záměrem podílet se na trhu jako dodavatel manipulační a skladovací techniky.