Úvod   /   Zprávy   /   Od každého trochu

Od každého trochu

Redakce 2017-08-30 10:57:40

Také se držíte hesla „od každého trochu“? Možná si říkáte si, že není třeba si nic odříkat, stačí, když budete jíst od každého trochu. Jenže toto tvrzení může být nebezpečné, jednoduše proto, že nemáme všichni stejné stravovací zvyky. Někteří mají jídelníček velmi omezený a našli bychom v něm podstatně méně těch zdravých potravin, než těch nezdravých. Když si takový člověk řekne „od každého trochu“, tak si nepomůže, jeho jídelníček bude stále stejně nevyvážený a časem se to projeví i na jeho zdraví. Takže nejdříve je třeba upravit jídelníček tak, aby byl opravdu pestrý a vyvážený a teprve pak si můžete říct „od každého trochu“. Pokud chcete mít jistotu, že jíte tak, aby jídlo podpořilo vaše zdraví, stačí zavolat. Telefonní číslo máte uvedeno pod tímto článkem.

Podle hesla od každého trochu je připraven i můj dnešní recept. Troška masa, troška zeleniny, troška brambor, troška koření. Ve výsledku je to výborné a vyvážené jídlo.  

 Zelené fazolky s mletým hovězím masem

 Suroviny na 2 porce: zelené fazolky – 300 g, mleté hovězí maso – 250 g, 1 cibule, 2 rajčata, pepř, muškátový oříšek, sůl, 2 lžíce kvalitního oleje, brambory – 300g. 

Příprava: Začneme s přípravou masa. Nejdříve na trošce oleje osmahněte nakrájenou cibuli a na ní pak mleté hovězí maso. Maso osolte a opepřete a opravdu dobře osmahněte, aby mělo pěknou brvu. Pak přidejte oloupaná a nakrájená rajčata. Ty dodají vláhu. Pokud by se vám směs zdála příliš suchá, můžete přidat trochu masového vývaru. A nakonec přidejte fazolky. Ty předem blanšírujte – jestli nevíte jak, podívejte se do receptu z minulého týdne. Můžete použít i fazolky mražené, ty vhoďte mražené do vařící vody, jen co povolí, je sceďte a propláchněte studenou vodou. Vše společně prohřejte a chuť dolaďte strouhaným muškátovým oříškem. Podávejte s vařenými bramborami. 

Nutriční hodnoty  na 1 porci: 353 kcal, 11 g tuků, 32 g bílkovin, 30 g sacharidů, 7 g vláknina

Vlastnosti receptu: Je to skvěle vyvážené jídlo. Prakticky stejné množství sacharidů jako bílkovin, jedna třetina tuků a 7 g vlákniny.  Samotná příprava také nezabere příliš mnoho času. Takže to může být jak oběd, tak večeře. Vhodné je i pro diabetiky, i pro lidi s celiakií.  

Jste na cestě k zdravému životnímu stylu? To je skvělé, na vaší cestě vás ráda podpořím. Nebudu vás nutit pít koktejly na hubnutí, ale naučím vás jíst. Potom už nebudete muset držet žádnou dietu. Zavolejte na 777151594 a domluvte si termín první konzultace.  Bude ZDARMA.

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

KLEMPÍŘ, POKRÝVAČ, IZOLATÉR

Přijmeme KLEMPÍŘE, POKRÝVAČE, IZOLATÉRA. Dobré platové podmínky včetně bonusů. Práce po celý rok. Nezaučené zaškolíme.
Tel.: 605 118 954


Švadlena v Chomutově

Firma Tricoline Trade s. r. o., Dukelská 1779, Chomutov přijme švadlenu. Nástupní plat 16 000,- Kč. Nástup možný ihned.
Kontakt: Věra Procházková
E-mail: prochazkova@tricoline.cz


Šicí dílna J. Volrábová - Žatec hledá šičky

Výroba sportovních oděvů. Ohodnocení až 100,- Kč/hodina + bonusy. Volná pracovní doba, 13. plat.
Tel.: 777 796 207


Salzgitter Hydroforming s.r.o., Chomutov hledá OPERÁTORY VÝROBY

Stravné 100,- Kč/den bez doplatku. Týden dovolené navíc. Odměna za docházku 2000,- Kč + prémie dle výkonu až 2 500,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota ranní - mzda + 35% + 750,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota odpolední - mzda + 35% + 1200,- Kč. Ohodnocení za přesčasy neděle - mzda + 35% + 1500,- Kč. Možnost odměn za mimořádně vykonanou práci - bonus UNI ŠEKY.
Tel.: 474 336 022
E-mail: a.blahova@szhf.cz


Veřejné stravování CZ, a.s. přijme správce tenisového areálu

Místo výkonu práce Obora u Loun. Vhodné pro osoby s tělesným postižením nebo změněnou pracovní schopností.
Tel.: 603 267 370

Poslední videa

Titulek

nseofgnsagfasegasgfa

Přehrát video
Testovací video

Testovací video

Přehrát video
KOVPAL Dobruška s.r.o. – Dobruška

Společnost KOVPAL DOBRUŠKA s.r.o. byla založena koncem roku 2000 s cílem zajišťování vývoje a návrhů speciálních palet a přepravníků se záměrem podílet se na trhu jako dodavatel manipulační a skladovací techniky.

Palivové dřevo

Palivové dřevo, letní slevy