Starosta Kryr oslavil 65. narozeniny

Redakce 2017-08-31 09:01:41

Kryry, Kolešov – Ve stejný den, tedy 18. srpna, jako se narodili například básník a novinář Václav Bolemír Nebeský, rakouský císař a český a uherský král, dále král lombardský a benátský, dalmátský, chorvatský, slavonský a markrabě moravský František Josef I., stejně jako se narodil běžec na lyžích Lukáš Bauer nebo sportovní komentátor Robert Záruba, ve stejný den, jako se narodil režisér Roman Polanski nebo herec Robert Redford, ve stejný den a dokonce i rok, tedy 18. srpna 1952, jako se narodil hlavní představitel dnes již kultovních snímků Hříšný tanec nebo Duch Patrick Swayze, přišel na svět také Miroslav Brda, starosta města Kryry a předseda starostů regionu ve Svazku obcí Podbořansko.


Miroslav Brda se narodil v Podbořanech a dětství a mládí prožil ve Vrbici. Vystudoval strojní průmyslovou školu a pracoval v Jednotě. Od roku 1986 vykonával v Kryrech funkci místopředsedy MNV, po volbách v roce 1990 tu pak byl zvolen starostou. V čele obce působí v náročné veřejné funkci – vyjma čtyřleté přestávky – nepřetržitě a velmi úspěšně dodnes. Významnou měrou se zasloužil o plynofikaci Kryr, trvalou péči o rozvoj tamního školství, dále například o rekonstrukci Schillerovy rozhledny, zřízení turistické památky Havraní kámen nebo obnovu křížové cesty. V současnosti pak pod jeho vedením probíhá velká rekonstrukce smuteční síně na městském hřbitově a na hřišti nad školou vybudoval moderní sportovní areál s umělým trávníkem i běžeckou tartanovou dráhou.
Ke kulatému životnímu jubileu mu v sobotu 26. srpna přišla poblahopřát bezmála stovka hostů. Jeho rodina, přátelé a známí se sešli při dobrém jídle, pití a country muzice v areálu soukromého sportovního zařízení manželů Prágerových v Kolešově. Sám kryrský starosta pak slavil sportem: i v den oslav svých pětašedesátin si zahrál milovaný nohejbal.
Pavel Ďuran


Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

KLEMPÍŘ, POKRÝVAČ, IZOLATÉR

Přijmeme KLEMPÍŘE, POKRÝVAČE, IZOLATÉRA. Dobré platové podmínky včetně bonusů. Práce po celý rok. Nezaučené zaškolíme.
Tel.: 605 118 954


Švadlena v Chomutově

Firma Tricoline Trade s. r. o., Dukelská 1779, Chomutov přijme švadlenu. Nástupní plat 16 000,- Kč. Nástup možný ihned.
Kontakt: Věra Procházková
E-mail: prochazkova@tricoline.cz


Šicí dílna J. Volrábová - Žatec hledá šičky

Výroba sportovních oděvů. Ohodnocení až 100,- Kč/hodina + bonusy. Volná pracovní doba, 13. plat.
Tel.: 777 796 207


Salzgitter Hydroforming s.r.o., Chomutov hledá OPERÁTORY VÝROBY

Stravné 100,- Kč/den bez doplatku. Týden dovolené navíc. Odměna za docházku 2000,- Kč + prémie dle výkonu až 2 500,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota ranní - mzda + 35% + 750,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota odpolední - mzda + 35% + 1200,- Kč. Ohodnocení za přesčasy neděle - mzda + 35% + 1500,- Kč. Možnost odměn za mimořádně vykonanou práci - bonus UNI ŠEKY.
Tel.: 474 336 022
E-mail: a.blahova@szhf.cz


Veřejné stravování CZ, a.s. přijme správce tenisového areálu

Místo výkonu práce Obora u Loun. Vhodné pro osoby s tělesným postižením nebo změněnou pracovní schopností.
Tel.: 603 267 370

Poslední videa

Titulek

nseofgnsagfasegasgfa

Přehrát video
Testovací video

Testovací video

Přehrát video
KOVPAL Dobruška s.r.o. – Dobruška

Společnost KOVPAL DOBRUŠKA s.r.o. byla založena koncem roku 2000 s cílem zajišťování vývoje a návrhů speciálních palet a přepravníků se záměrem podílet se na trhu jako dodavatel manipulační a skladovací techniky.

Palivové dřevo

Palivové dřevo, letní slevy