VOLBY 2017 – náš seriál (1. díl)

Redakce 2017-09-06 12:51:57

Za několik málo týdnů staneme, alespoň většina z nás, ve volebních místnostech. Politika funguje totiž tak, že čas od času voliči dají dohromady jakýsi dav lidí – svých zastupitelů, poslanců. To je demokracie.

Většinou své zástupce vybíráme však jen na základě dojmů, nikoli vědomostí. Vybíráme a svůj hlas dáváme často lidem, které neznáme (a to ani jménem), jejichž názory a mínění jsou skryta za prohlášeními a sliby té či oné strany, hnutí nebo politického uskupení. A mnohdy neznáme ani je.
Naše redakce tak oslovila v Ústeckém kraji několik politických subjektů, které se ve volbách do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky budou v říjnu o vaši přízeň ucházet. Jejich lídrům položila několik otázek.
S odpověďmi na ně vás v několika příštích týdnech chceme seznámit.


logo-of-ods-2015-svg-nahledOBČANSKÁ DEMOKRATICKÁ STRANA
Občanská demokratická strana (ODS) je česká liberálně konzervativní pravicová strana, vládní v letech 1992 – 1996, 1996 – 1997, potřetí od podzimu 2006 do jara 2009 a opět od července 2010 do července 2013 jako nejsilnější koaliční partner v kabinetu Petra Nečase.
Strana se profiluje jako konzervativní a ekonomicky liberální na domácí scéně a euroskeptická na scéně evropské. ODS je společně s britskými Konzervativci a polskou Právo a Spravedlnost jednou ze zakládajících stran třetí největší evropské skupiny Evropští konzervativci a reformisté. Hlavními hesly programu strany jsou nízké daně, zdravé veřejné finance, nezadlužená budoucnost, podpora rodin s dětmi a sociálně potřebnými, adresný sociální systém, snižování byrokracie, uvolnění podnikání, bezpečný stát a transatlantická vazba.
foto-lidr-ods-2-nahledKAREL KREJZA (lídr Občanské demokratické strany Ústeckého kraje)
Můžete se, prosím, stručně představit?
Jmenuji se Karel Krejza, vystudoval jsem obor teoretická jaderná fyzika. Pracuju jako místostarosta Litoměřic a v politice jsem jedenáct let. Jsem ženatý, mám dceru a syna. Asi jako každý rád cestuji a čtu. Dost jsem se věnoval sportu, na vysoké škole jsem byl několikanásobným mistrem republiky v judu.
Zkuste prosím říci, proč jít vůbec volit – a proč právě Vás?
Odpovědnost za svět leží na každém z nás. Prostě se musíme starat o všechno, co se nás týká. Například jakou máme vládu, zákony, poslance – na ty jsme totiž delegovali pravomoci k tzv. věcem veřejným. Ti, kteří k volbám nejdou, nechají na těch, kteří k nim jdou, aby o nich rozhodovali. Já tvrdím, že každý má o svět, ve kterém chce žít, usilovat. A já jako politik voličům nabízím méně zasahování státu, nižší daně, právo na vlastní obranu, obranu své rodiny i své vlasti. Kromě toho méně evropské byrokracie, odmítám EET a budu usilovat o konec socialistické likvidace schopných, talentovaných a aktivních.
Parlamentní volby 2017 jsou považovány za přelomové. Souhlasíte s tím názorem? A jestli ano, potom proč?
Reálně hrozí návrat komunistické vlády společně s populistickým hnutím ANO.
Zisk kolika poslaneckých křesel pro Vaši stranu byste Vy osobně považoval za úspěch?
Musíme výrazně posílit proti dnešním šestnácti poslancům. Naše preference stoupají, je vidět, že očista, kterou jsme prošli, přináší výsledky. V tom máme velkou výhodu proti ostatním tzv. zavedeným stranám. Jdeme do voleb s čistým štítem. Věřím, že počet poslanců minimálně zdvojnásobíme.
Jakými tématy chcete oslovit voliče konkrétně v Ústeckém kraji?
Občané Litoměřic patří mezi nejspokojenější v celé zemi. Chci, aby se spokojeně a bezpečně cítili také občané celého Ústeckého kraje. Ten potřebuje investice do ochrany životního prostředí a dopravní infrastruktury, aby dokázal plně využít turistického potenciálu. Potřebuje též více investic do vědy, výzkumu a vzdělávání, abychom nebyli jen levnou montovnou a zvedl se tak příjem domácností.
I když vím, že se politici před volbami vyhýbají této otázce jako čert kříži: jaká povolební koalice je pro Vás přijatelná, jaká nikoli?
Nepřijatelná je KSČM ve vládě a nemožnou vidím koalici s hnutím ANO. KSČM se nezbavila svého způsobu myšlení, nejradši by nás opět vehnala do područí Ruska a Hnutí ANO je velmi šikovně ovládaný nástroj k získání moci. Nenasazuju Andreji Babišovi psí hlavu – jen vidím, že své hnutí řídí cukrem a bičem. Cukr je vize postů, bič jsou tresty, když se mu někdo vzepře. Je to takový sultanát. Všichni odezírají ze rtů a snaží se monarchovi vyhovět. To může fungovat, když jeho hnutí jde nahoru, v případě jakékoliv krize se jeho lidé rozutečou, protože je nedrží žádná společná myšlenka. Nevidím tam žádnou odpovědnost, jen touhu po moci. To je stručná odpověď na vaši otázku k povolební koalici. Kdybychom se měli bavit proč ano nebo proč ne s těmi ostatními, bylo by to na samostatný rozhovor.
I za tento mnohokrát děkuji.
Pavel Ďuran

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

KLEMPÍŘ, POKRÝVAČ, IZOLATÉR

Přijmeme KLEMPÍŘE, POKRÝVAČE, IZOLATÉRA. Dobré platové podmínky včetně bonusů. Práce po celý rok. Nezaučené zaškolíme.
Tel.: 605 118 954


Švadlena v Chomutově

Firma Tricoline Trade s. r. o., Dukelská 1779, Chomutov přijme švadlenu. Nástupní plat 16 000,- Kč. Nástup možný ihned.
Kontakt: Věra Procházková
E-mail: prochazkova@tricoline.cz


Šicí dílna J. Volrábová - Žatec hledá šičky

Výroba sportovních oděvů. Ohodnocení až 100,- Kč/hodina + bonusy. Volná pracovní doba, 13. plat.
Tel.: 777 796 207


Salzgitter Hydroforming s.r.o., Chomutov hledá OPERÁTORY VÝROBY

Stravné 100,- Kč/den bez doplatku. Týden dovolené navíc. Odměna za docházku 2000,- Kč + prémie dle výkonu až 2 500,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota ranní - mzda + 35% + 750,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota odpolední - mzda + 35% + 1200,- Kč. Ohodnocení za přesčasy neděle - mzda + 35% + 1500,- Kč. Možnost odměn za mimořádně vykonanou práci - bonus UNI ŠEKY.
Tel.: 474 336 022
E-mail: a.blahova@szhf.cz


Veřejné stravování CZ, a.s. přijme správce tenisového areálu

Místo výkonu práce Obora u Loun. Vhodné pro osoby s tělesným postižením nebo změněnou pracovní schopností.
Tel.: 603 267 370

Poslední videa

Titulek

nseofgnsagfasegasgfa

Přehrát video
Testovací video

Testovací video

Přehrát video
KOLA - Sort Petr Glaser

Ceny jízdních kol jako na interne tu. Využijte výprodej modelů 2015/2016 - Velký výběr elektrokol - veškeré opravy všech kol

KOVPAL Dobruška s.r.o. – Dobruška

Společnost KOVPAL DOBRUŠKA s.r.o. byla založena koncem roku 2000 s cílem zajišťování vývoje a návrhů speciálních palet a přepravníků se záměrem podílet se na trhu jako dodavatel manipulační a skladovací techniky.