Ústecký kraj připravuje vlastní dotační program, který zajistí dětem z chudých rodin obědy ve školách

Markéta Chalupová 2017-09-12 11:18:04

Žatec, Ústecký kraj (utz, mch) Rada Ústeckého kraje rozhodla o zahájení příprav k založení vlastního programu, ze kterého bude možné hradit obědy dětem z rodin, které se ocitly v tíživé životní situaci, kterou nedokážou vlastními silami řešit, ale aktivně přistupují k řešení svých problémů. Nepřipojí se tak k projektu Operačního programu potravinové a materiální pomoci vyhlášeného Ministerstvem práce a sociálních věcí (MPSV), který podle Ústeckého kraje komplexně neřeší nejen potřebnou cílovou skupinu, ale také je pouze krátkodobým řešením situace. Program by měl platit od začátku příštího roku.

„Projekt vyhlášený ministerstvem není dlouhodobým systémovým řešením problémů nejchudších dětí se stravováním, naopak jde zatím o krátké časové období, bez možnosti v danou dobu využít případných navazujících projektů. Pro nás je navíc v tuto chvíli nepřijatelná cílová skupina programu vyhlášeného ministerstvem. Z našeho pohledu tam chybí třeba samoživitelky a samoživitelé nebo pracující lidé, kteří mají opravdu nízké příjmy. V tom nám ministerstvo nevyhovělo,“ uvedl při tiskové konferenci náměstek hejtmana Martin Klika.
Podle analýzy odboru sociálních věcí krajského úřadu téměř deset procent žáků ve školách neobědvá, a to především z důvodu špatné finanční situace jejich rodičů. „Nejde přitom jen o rodiny ze sociálně vyloučených lokalit, ale rovněž o samoživitele, které ovšem vyhlášená výzva MPSV nezapojuje a počítá se zapojením jen rodin, které pobírají základní sociální dávky. Jde konkrétně o pomoc v hmotné nouzi, tedy o příspěvek na živobytí, doplatek na bydlení a mimořádnou okamžitou pomoc,“ dodala vedoucí odboru sociálních věcí Petra Lafková.
Ústecký kraj proto nyní začal jednat se společností WOMEN FOR WOMEN, která se zaměřuje na pomoc ženám (popř. mužům) s dětmi, které se ocitly v tíživé životní situaci, nedokážou ji vlastními silami zvládnout, ale aktivně přistupují k řešení svých problémů, aby společně pomohli zajistit obědy pro děti, kdy si jejich rodiče nemohou dovolit zaplatit jim obědy ve školních jídelnách.
Ředitelé žateckých základních školu již s touto organizací spolupracují, jak potvrzuje také vedoucí kanceláře městského úřadu Karel Havelka: „Z pozice zřizovatele základních a mateřských škol město Žatec odsouhlasilo několik žádostí ředitelů škol o přijetí finančního daru účelově určeného od společnosti WOMEN FOR WOMEN na školní obědy pro děti z rodin, které nemají prostředky na úhradu školních obědů. V minulém školním roce se jednalo o obědy pro celkem devět žáků. Město samotné statistiku, kolik rodičů školou povinných dětí si nemůže dovolit jejich stravování ve školní jídelně, nevede, ale rodiče se mohou obrátit na ředitele školy, případný výběr dětí je v kompetenci školy respektive jejího ředitele.“

Komentáře

Nabídky práce

KLEMPÍŘ, POKRÝVAČ, IZOLATÉR

Přijmeme KLEMPÍŘE, POKRÝVAČE, IZOLATÉRA. Dobré platové podmínky včetně bonusů. Práce po celý rok. Nezaučené zaškolíme.
Tel.: 605 118 954


Švadlena v Chomutově

Firma Tricoline Trade s. r. o., Dukelská 1779, Chomutov přijme švadlenu. Nástupní plat 16 000,- Kč. Nástup možný ihned.
Kontakt: Věra Procházková
E-mail: prochazkova@tricoline.cz


Šicí dílna J. Volrábová - Žatec hledá šičky

Výroba sportovních oděvů. Ohodnocení až 100,- Kč/hodina + bonusy. Volná pracovní doba, 13. plat.
Tel.: 777 796 207


Salzgitter Hydroforming s.r.o., Chomutov hledá OPERÁTORY VÝROBY

Stravné 100,- Kč/den bez doplatku. Týden dovolené navíc. Odměna za docházku 2000,- Kč + prémie dle výkonu až 2 500,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota ranní - mzda + 35% + 750,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota odpolední - mzda + 35% + 1200,- Kč. Ohodnocení za přesčasy neděle - mzda + 35% + 1500,- Kč. Možnost odměn za mimořádně vykonanou práci - bonus UNI ŠEKY.
Tel.: 474 336 022
E-mail: a.blahova@szhf.cz


Veřejné stravování CZ, a.s. přijme správce tenisového areálu

Místo výkonu práce Obora u Loun. Vhodné pro osoby s tělesným postižením nebo změněnou pracovní schopností.
Tel.: 603 267 370

Poslední videa

Titulek

nseofgnsagfasegasgfa

Přehrát video
Testovací video

Testovací video

Přehrát video
Palivové dřevo

Palivové dřevo, letní slevy

KOVPAL Dobruška s.r.o. – Dobruška

Společnost KOVPAL DOBRUŠKA s.r.o. byla založena koncem roku 2000 s cílem zajišťování vývoje a návrhů speciálních palet a přepravníků se záměrem podílet se na trhu jako dodavatel manipulační a skladovací techniky.