Personální situace na „osmičce” je vyřešena, chybí jen jeden učitel

2019-07-03 10:19:05

Personální situace na Základní škole Školní v Lounech je z větší části vyřešena. Vedení školy chybí sehnat již jen učitele českého jazyka pro druhý stupeň. Situaci ve škole i přesto prověří Česká školní inspekce a také inspektorát práce. Výpověď ke konci školního roku podalo sem pedagogů.

V současné době je situace taková, že škole chybí pro příští školní rok učitel českého jazyka na druhém stupni, v současné době má ředitelka dva zájemce s aprobací matematika-fyzika. Učitelé pro první stupeň jsou již zajištěni.


Na vysoký počet výpovědí učitelů „osmičky“ v Lounech upozornili radnici rodiče žáků, kteří sepsali petici. Tu se 147 podpisy doručili na radnici. „Dnes dopoledne jsme požádali ředitelku školy o sdělení aktuálního stavu. Bylo nám řečeno, že za odcházející pedagogy je plná náhrad a první stupeň je personálně obsazen. Během následujících týdnů musí ředitelka zajistit učitele českého jazyka,“ uvedl na jednání zastupitelstva minulé pondělí starosta Pavel Janda. V mezidobí, kdy se o situaci vedení města dozvědělo, což bylo koncem května, a zasedáním zastupitelstva, se dvakrát sešla školská rada.


Vedení města Loun, coby zřizovatel zařízení, obdrželo petici zástupců žáků ZŠ Školní Louny se žádostí o „prověření činnosti školy, případně odvolání vedení školy“, dále informaci o stavu ve škole od ředitelky Věry Benešové a zápis schůze školské rady. „Na základě výsledku jednání odbor školství, kultury a sportu podal podnět České školní inspekci k provedení kontrolní inspekce a také se obrátil na Oblastní inspektorát práce pro Ústecký kraj s žádostí o provedení kontroly v oblasti pracovněprávních vztahů ve jmenované základní škole,“ řekl starosta Loun.


Vše je odrazem a reakcí na petici, výpovědi učitelů i poptávku na řešení situace ve škole ze strany rodičů.

Témata: školství, osmička

Komentáře

Nabídky práce

KLEMPÍŘ, POKRÝVAČ, IZOLATÉR

Přijmeme KLEMPÍŘE, POKRÝVAČE, IZOLATÉRA. Dobré platové podmínky včetně bonusů. Práce po celý rok. Nezaučené zaškolíme.
Tel.: 605 118 954


Švadlena v Chomutově

Firma Tricoline Trade s. r. o., Dukelská 1779, Chomutov přijme švadlenu. Nástupní plat 16 000,- Kč. Nástup možný ihned.
Kontakt: Věra Procházková
E-mail: prochazkova@tricoline.cz


Šicí dílna J. Volrábová - Žatec hledá šičky

Výroba sportovních oděvů. Ohodnocení až 100,- Kč/hodina + bonusy. Volná pracovní doba, 13. plat.
Tel.: 777 796 207


Salzgitter Hydroforming s.r.o., Chomutov hledá OPERÁTORY VÝROBY

Stravné 100,- Kč/den bez doplatku. Týden dovolené navíc. Odměna za docházku 2000,- Kč + prémie dle výkonu až 2 500,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota ranní - mzda + 35% + 750,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota odpolední - mzda + 35% + 1200,- Kč. Ohodnocení za přesčasy neděle - mzda + 35% + 1500,- Kč. Možnost odměn za mimořádně vykonanou práci - bonus UNI ŠEKY.
Tel.: 474 336 022
E-mail: a.blahova@szhf.cz


Veřejné stravování CZ, a.s. přijme správce tenisového areálu

Místo výkonu práce Obora u Loun. Vhodné pro osoby s tělesným postižením nebo změněnou pracovní schopností.
Tel.: 603 267 370

Poslední videa

Titulek

nseofgnsagfasegasgfa

Přehrát video
Testovací video

Testovací video

Přehrát video
Palivové dřevo

Palivové dřevo, letní slevy

KOVPAL Dobruška s.r.o. – Dobruška

Společnost KOVPAL DOBRUŠKA s.r.o. byla založena koncem roku 2000 s cílem zajišťování vývoje a návrhů speciálních palet a přepravníků se záměrem podílet se na trhu jako dodavatel manipulační a skladovací techniky.