Nezaměstnanost v okrese je čtvrtá nejvyšší z kraje

2019-07-03 10:20:54

Čtvrtou nejvyšší nezaměstnanost má okres Louny v rámci Ústeckého kraje. Nejvyšší má již dlouhodobě okres Most, kde přesáhla pětiprocentní hranici.

Na Lounsku, Žatecku a Podbořansku je nezaměstnanost 4,36 procenta. Práci v současné době nemá 2 782 osob (ve věku od patnácti do 64 let), z čehož více než polovinu tvoří ženy (1 550). Nezaměstnanost je vysoká i přes to, že meziměsíčně se počet lidí bez práce snížil o bezmála šest procent. V rámci České republiky se lounský okres v tabulce nezaměstnanosti vejde do tabulky prvních deseti měst s nejvyšším počtem lidí bez práce, je v ní sedmý, před ním je Bruntál, Chomutov, Ústí nad Labem, Ostrava město, Most a Karviná.  


Volných pracovních míst je ale v okrese, či městech blízkých, dostatek. Jen samotný úřad práce jich nabízí 2 290. Na jedno takové místo vzhledem k počtu osob bez práce připadá více než jeden člověk. Do evidence se během května nahlásilo nově 368 lidí, nejméně v kraji, žen to bylo 79. Současně evidenci uchazečů o zaměstnání opustilo 544 lidí, nejméně v kraji. Pracovní místo z tohoto počtu našlo osmdesát sedm lidí.


Nejžádanějšími profesemi jsou v okrese a kraji pomocní, montážní a manipulační dělníci, montéři, kvalifikovaní i pomocní pracovníci v rostlinné výrobě, lesnictví a zahradnictví, nástrojáři, seřizovači, obsluha strojů a zařízení, mechanici a opraváři, ale také lékaři včetně zubařů, zdravotní sestry. Na trhu práce chybějí také učitelé, zedníci, stavební dělníci a řemeslníci, elektrikáři, tesaři a truhláři, šičky, švadleny, kosmetičky i řidiči nákladních i osobních automobilů a autobusů nebo opraváři.


Na Lounsku má nejnižší nezaměstnanost Vrbno nad Lesy (0,85 procenta). Práci tam nemá jeden obyvatel, stejně jako v Chrabercích (1,25 procenta), Opočně (1,41), Želkovicích (1,59), Brodci (2 procenta) a Úhercích (2,22). Naopak nejvyšší procento nezaměstnanosti má nyní Panenský Týnec (6,38), kde práci hledá osmnáct osob z 282 ekonomicky aktivních obyvatel. Nad pětiprocentní hranicí nezaměstnanosti jsou také Domoušice, Veltěže, Kozly a Cítoliby a město Postoloprty. V Lounech je bez práce 487 osob z 11 829 ekonomicky aktivních (4,12 procenta).


Meziměsíční pokles uchazečů byl zaznamenán ve všech okresech Ústeckého kraje, největší v okrese Most a nejmenší v okrese Chomutov. Ke konci května bylo evidováno v Ústeckém kraji 23 676 nezaměstnaných.

Témata: nezaměstnanost

Komentáře

Nabídky práce

KLEMPÍŘ, POKRÝVAČ, IZOLATÉR

Přijmeme KLEMPÍŘE, POKRÝVAČE, IZOLATÉRA. Dobré platové podmínky včetně bonusů. Práce po celý rok. Nezaučené zaškolíme.
Tel.: 605 118 954


Švadlena v Chomutově

Firma Tricoline Trade s. r. o., Dukelská 1779, Chomutov přijme švadlenu. Nástupní plat 16 000,- Kč. Nástup možný ihned.
Kontakt: Věra Procházková
E-mail: prochazkova@tricoline.cz


Šicí dílna J. Volrábová - Žatec hledá šičky

Výroba sportovních oděvů. Ohodnocení až 100,- Kč/hodina + bonusy. Volná pracovní doba, 13. plat.
Tel.: 777 796 207


Salzgitter Hydroforming s.r.o., Chomutov hledá OPERÁTORY VÝROBY

Stravné 100,- Kč/den bez doplatku. Týden dovolené navíc. Odměna za docházku 2000,- Kč + prémie dle výkonu až 2 500,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota ranní - mzda + 35% + 750,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota odpolední - mzda + 35% + 1200,- Kč. Ohodnocení za přesčasy neděle - mzda + 35% + 1500,- Kč. Možnost odměn za mimořádně vykonanou práci - bonus UNI ŠEKY.
Tel.: 474 336 022
E-mail: a.blahova@szhf.cz


Veřejné stravování CZ, a.s. přijme správce tenisového areálu

Místo výkonu práce Obora u Loun. Vhodné pro osoby s tělesným postižením nebo změněnou pracovní schopností.
Tel.: 603 267 370

Poslední videa

Titulek

nseofgnsagfasegasgfa

Přehrát video
Testovací video

Testovací video

Přehrát video
KOVPAL Dobruška s.r.o. – Dobruška

Společnost KOVPAL DOBRUŠKA s.r.o. byla založena koncem roku 2000 s cílem zajišťování vývoje a návrhů speciálních palet a přepravníků se záměrem podílet se na trhu jako dodavatel manipulační a skladovací techniky.

Palivové dřevo

Palivové dřevo, letní slevy