Podpora zdravotně znevýhodněných osob na trhu práce

2019-05-27 10:34:00

Žatec, Louny (hf) Skončilo osm cyklů projektu ,,Podpora OZP (osob zdravotně postižených) k trhu práce“, jehož hlavním cílem je umístit do pracovního procesu co nejvíce lidí se zdravotním handcapem s ohledem na jejich zdravotní postižení - zvýšit zaměstnanost, posílit pracovní integraci a zlepšit sociální postavení těchto osob v okrese Louny. Projekt poskytnul také poradenské a vzdělávací služby. V září byly na závěrečné konferenci projektu ,,Podpora OZP k trhu práce“ představeny aktivity, výsledky projektu a také statistiky umístění osob se zdravotním postižením na trhu práce všem zúčastněným z řad participantů a jejich zaměstnavatelů i pracovnicím z Úřadu práce v Lounech. Realizátorem projektu je spolek Pomoc – poradenství, podpora a partnerem Vzdělávací centrum Podkrušnohoří za finanční podpory Evropského sociálního fondu.

Projekt probíhal v osmi cyklech, v celkové délce sedmi měsíců. Pro frekventanty projektu bylo v každém cyklu připraveno několik aktivit. První byl aktivačně-motivační modul, který byl rozdělen na blok motivace, orientace na trhu práce, komunikace, práce s internetem a pracovní poradenství. Dále to byla psychologická podpora a bilanční diagnostika, kdy byl s každým účastníkem proveden vstupní pohovor a následně pohovory dle jejich potřeb. Frekventanti absolvovali též exkurze do firem a podniků u regionálních zaměstnavatelů. Po domu sedmi měsíců jim byla poskytnuta specifická individuální podpora, kdy navštěvovali poradce, který si vedl ze schůzek záznamy a jednotlivcům poskytl pomoc ve formě sepsání životopisu, dojednání schůzky u zaměstnavatele, přípravy na pohovor a tak dále. A na závěr podpora uplatnění na trhu práce, kdy byla na půl roku zajišťována pracovní místa. Osoby byly na pracovišti čtyři až osm hodin denně dle jejich zdravotního stavu.


Do cyklů se celkově zapojilo 109 lidí, z nichž jich 98 aktivity projektu úspěšně dokončilo. 46 osob získalo Osvědčení o úspěšném absolvování rekvalifikačního kurzu. Měli možnost absolvovat kurzy strážného, pracovníka v sociálních službách, asistenta pedagoga, chůvy pro děti do zahájení povinné školní docházky nebo účetnictví a daňové evidence. Celkem šedesát z nich nastoupilo do zaměstnání.


Skupina osob zdravotně postižených potřebuje intenzivní motivaci k hledání a udržení si nového pracovního místa, zvýšený individuální a citlivý přístup a pomoc při orientaci na dnešním trhu práce a při jednání s potencionálním zaměstnavatelem, motivaci ke změně profese, dlouhodobou podporu k dalšímu vzdělávání a rekvalifikaci a intenzivní pomoc při zprostředkování zaměstnání.


Třetí výběr do projektu určeného pro nezaměstnané osoby zdravotně znevýhodněné proběhne dne 24. října v Žatci a 19. listopadu v Lounech. 

Komentáře

Nabídky práce

KLEMPÍŘ, POKRÝVAČ, IZOLATÉR

Přijmeme KLEMPÍŘE, POKRÝVAČE, IZOLATÉRA. Dobré platové podmínky včetně bonusů. Práce po celý rok. Nezaučené zaškolíme.
Tel.: 605 118 954


Švadlena v Chomutově

Firma Tricoline Trade s. r. o., Dukelská 1779, Chomutov přijme švadlenu. Nástupní plat 16 000,- Kč. Nástup možný ihned.
Kontakt: Věra Procházková
E-mail: prochazkova@tricoline.cz


Šicí dílna J. Volrábová - Žatec hledá šičky

Výroba sportovních oděvů. Ohodnocení až 100,- Kč/hodina + bonusy. Volná pracovní doba, 13. plat.
Tel.: 777 796 207


Salzgitter Hydroforming s.r.o., Chomutov hledá OPERÁTORY VÝROBY

Stravné 100,- Kč/den bez doplatku. Týden dovolené navíc. Odměna za docházku 2000,- Kč + prémie dle výkonu až 2 500,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota ranní - mzda + 35% + 750,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota odpolední - mzda + 35% + 1200,- Kč. Ohodnocení za přesčasy neděle - mzda + 35% + 1500,- Kč. Možnost odměn za mimořádně vykonanou práci - bonus UNI ŠEKY.
Tel.: 474 336 022
E-mail: a.blahova@szhf.cz


Veřejné stravování CZ, a.s. přijme správce tenisového areálu

Místo výkonu práce Obora u Loun. Vhodné pro osoby s tělesným postižením nebo změněnou pracovní schopností.
Tel.: 603 267 370

Poslední videa

Titulek

nseofgnsagfasegasgfa

Přehrát video
Testovací video

Testovací video

Přehrát video
KOVPAL Dobruška s.r.o. – Dobruška

Společnost KOVPAL DOBRUŠKA s.r.o. byla založena koncem roku 2000 s cílem zajišťování vývoje a návrhů speciálních palet a přepravníků se záměrem podílet se na trhu jako dodavatel manipulační a skladovací techniky.

Palivové dřevo

Palivové dřevo, letní slevy