Podvodnice dostala jen podmínku. A tak si zřejmě od důvěřivců půjčuje dál

Pavel Macák 2011-10-23 00:02:00

Louny – Když v březnu letošního roku vydala samosoudkyně Okresního soudu v Lounech trestní příkaz nad jednasedmdesátiletou Zdeňkou P. z Loun, která od roku 2005 do roku 2010 vylákala pod různými záminkami od dvaadvaceti lidí celkem 281 500 Kč, z nichž důvěřivcům vrátila jen 21 tisíc korun a to většinou jen v malých částkách a pod pohrůžkou trestního oznámení, věřitelé si oddychli a těšili se na vrácení svých peněz.

Soud jí shledal vinnou z trestného činu podvodu a za to jí odsoudil k úhrnnému trestu odnětí svobody v trvání dvanácti měsíců s podmíněným odkladem na tři roky. Současně ji bylo uloženo, aby podle svých sil nahradila škodu, kterou trestnými činy způsobila. Toho se poškození, ale asi doposud nedočkali a jak je zřejmé, ani se nikdy nedočkají. Podvodnice sílu na splácení nemá.
Minulý týden se na nás obrátila jedna z postižených věřitelek. Za dobrotu na žebrotu,“ postěžovala si nově podvedená důchodkyně. Vyzývám spoluobčany, kteří této ženě půjčili vloni nebo letos, ale i dříve, nějaké peníze a dosud to neohlásili policii, aby tak učinili. Žena, která podvádí hlavně staré lidi ochotné pomáhat jiným lidem v nouzi, by měla nést následky svého jednání. Ačkoliv byla odsouzena a má dluhy splácet, nic neuhradila a pravděpodobně si půjčuje dál,“ uvedla seniorka.

Napsal(a): Pavel Macák

Komentáře

Nabídky práce

KLEMPÍŘ, POKRÝVAČ, IZOLATÉR

Přijmeme KLEMPÍŘE, POKRÝVAČE, IZOLATÉRA. Dobré platové podmínky včetně bonusů. Práce po celý rok. Nezaučené zaškolíme.
Tel.: 605 118 954


Švadlena v Chomutově

Firma Tricoline Trade s. r. o., Dukelská 1779, Chomutov přijme švadlenu. Nástupní plat 16 000,- Kč. Nástup možný ihned.
Kontakt: Věra Procházková
E-mail: prochazkova@tricoline.cz


Šicí dílna J. Volrábová - Žatec hledá šičky

Výroba sportovních oděvů. Ohodnocení až 100,- Kč/hodina + bonusy. Volná pracovní doba, 13. plat.
Tel.: 777 796 207


Salzgitter Hydroforming s.r.o., Chomutov hledá OPERÁTORY VÝROBY

Stravné 100,- Kč/den bez doplatku. Týden dovolené navíc. Odměna za docházku 2000,- Kč + prémie dle výkonu až 2 500,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota ranní - mzda + 35% + 750,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota odpolední - mzda + 35% + 1200,- Kč. Ohodnocení za přesčasy neděle - mzda + 35% + 1500,- Kč. Možnost odměn za mimořádně vykonanou práci - bonus UNI ŠEKY.
Tel.: 474 336 022
E-mail: a.blahova@szhf.cz


Veřejné stravování CZ, a.s. přijme správce tenisového areálu

Místo výkonu práce Obora u Loun. Vhodné pro osoby s tělesným postižením nebo změněnou pracovní schopností.
Tel.: 603 267 370

Poslední videa

Titulek

nseofgnsagfasegasgfa

Přehrát video
Testovací video

Testovací video

Přehrát video
KOVPAL Dobruška s.r.o. – Dobruška

Společnost KOVPAL DOBRUŠKA s.r.o. byla založena koncem roku 2000 s cílem zajišťování vývoje a návrhů speciálních palet a přepravníků se záměrem podílet se na trhu jako dodavatel manipulační a skladovací techniky.

Palivové dřevo

Palivové dřevo, letní slevy