Ve Vroutku se zastupitelé posílali do pr....

Pavel Macák 2011-05-15 01:00:00

Zase „veselo“ bylo na jednání zastupitelstva ve Vroutku. Doslova nechutné je totiž chování některých zvolených „zástupců“ lidu, kteří se patrně domnívají, že schůze městské samosprávy je hospodskou tahanicí o tom, kdo jaké vynesl karty a jaké trumfy má ještě v rukávu. Prostě a jednoduše řečeno, žabomyší válka po vzoru našich parlamentních představitelů. Čím víc špíny a urážek hodíme na toho druhého, tím lépe. Hlavně, aby se ukojila naše ješitnost.

Na jednání v minulém týdnu dokonce začaly padat ze strany opozice i vulgarity. Zastupitel Pavel Cagaš při projednávání jednoho z bodů programu už neudržel své emoce na uzdě a poslal starostu Jaromíra Kubelku „do pr…“. Starosta jen podotkl: „Co jsi říkal?“ a zastupitel Cagaš mu to zopakoval ještě hlasitěji. Ó, jak vstřícné a duchaplné. Každopádně to nadzvedlo jiného zastupitele Jiřího Ulkeho, který následující den oznámil toto slovní napadení k vyšetření na policejním oddělení. „Toto se mne, jako zastupitele, velmi dotklo a podle mého názoru si nemůže pan Cagaš dovolit užívat takové urážky na osobu starosty. Trval jsem na tom, aby vše bylo zapsáno v zápisu z jednání,“ komentoval svůj postup Ulke. „Nechci se k tomu vyjadřovat. Někdo, kdo nemá argumenty, prostě používá hrubých slov,“ odpověděl na náš dotaz starosta Kubelka.
Jak se policie k tomuto slovnímu napadení na veřejném jednání postaví, nám není známo. Jisté je, že žijeme v civilizované společnosti a demokracie nikomu nedává právo toho druhého na veřejnosti urážet. Něco podobného se nedávno stalo na městském zastupitelstvu v Podbořanech, kde při diskuzi osočil bývalý zastupitel Lumír Šopf starostu Radka Reindla výrokem: „Neberte si mě do huby!“, načež starosta okamžitě ukončil jednání.

Napsal(a): Pavel Macák

Komentáře

Nabídky práce

KLEMPÍŘ, POKRÝVAČ, IZOLATÉR

Přijmeme KLEMPÍŘE, POKRÝVAČE, IZOLATÉRA. Dobré platové podmínky včetně bonusů. Práce po celý rok. Nezaučené zaškolíme.
Tel.: 605 118 954


Švadlena v Chomutově

Firma Tricoline Trade s. r. o., Dukelská 1779, Chomutov přijme švadlenu. Nástupní plat 16 000,- Kč. Nástup možný ihned.
Kontakt: Věra Procházková
E-mail: prochazkova@tricoline.cz


Šicí dílna J. Volrábová - Žatec hledá šičky

Výroba sportovních oděvů. Ohodnocení až 100,- Kč/hodina + bonusy. Volná pracovní doba, 13. plat.
Tel.: 777 796 207


Salzgitter Hydroforming s.r.o., Chomutov hledá OPERÁTORY VÝROBY

Stravné 100,- Kč/den bez doplatku. Týden dovolené navíc. Odměna za docházku 2000,- Kč + prémie dle výkonu až 2 500,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota ranní - mzda + 35% + 750,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota odpolední - mzda + 35% + 1200,- Kč. Ohodnocení za přesčasy neděle - mzda + 35% + 1500,- Kč. Možnost odměn za mimořádně vykonanou práci - bonus UNI ŠEKY.
Tel.: 474 336 022
E-mail: a.blahova@szhf.cz


Veřejné stravování CZ, a.s. přijme správce tenisového areálu

Místo výkonu práce Obora u Loun. Vhodné pro osoby s tělesným postižením nebo změněnou pracovní schopností.
Tel.: 603 267 370

Poslední videa

Titulek

nseofgnsagfasegasgfa

Přehrát video
Testovací video

Testovací video

Přehrát video
KOVPAL Dobruška s.r.o. – Dobruška

Společnost KOVPAL DOBRUŠKA s.r.o. byla založena koncem roku 2000 s cílem zajišťování vývoje a návrhů speciálních palet a přepravníků se záměrem podílet se na trhu jako dodavatel manipulační a skladovací techniky.

Palivové dřevo

Palivové dřevo, letní slevy