To je rychlost. Ani za devět měsíců se nepodařilo skládku zlikvidovat

Veronika Salášková 2011-11-15 00:00:00

Žatec – Naházené hromady nejrůznějšího odpadu – černé skládky, se často objeví tam, kde bychom je nečekali. Na jednu z nich, za bývalým obchodním domem Tesco v ulici Stavbařů, nás upozornil jeden ze čtenářů. Slouží mimo jiné jako místo srazů mládeže. Odpadky se povalují za budovou bývalého supermarketu Tesco v ulici Stavbařů a zasahují na okraj přilehlého pole. Další se povalují vedle nákladové rampy. PET lahve, krabice, šuplíky, lavor, nafukovací lehátko, skříňka, krabice od vína a plechovky od piva se táhnou podél zadní stěny obchodu přibližně do jeho poloviny.

„Na hromady odpadků, které se nacházejí za bývalým Tescem, jsem letos v červnu upozornil strážníky Městské policie. Ti mi slíbili, že věc bude předána na odbor životního prostředí a skládka bude odstraněna. Zatím se tak nestalo,“ sdělil nám čtenář, který si nepřál být jmenován, jeho jméno je ale redakci známé. Od jeho ženy jsme se dozvěděli, že se za zadní stranou supermarketu prakticky denně schází mládež, která zde schovaná popíjí a pokuřuje.
Tuto černou skládku zaznamenaly již v polovině února strážnice. Tehdy byli oba majitelé pozemků Tesco Stores a Pozemkový fond vyzváni k odstranění skládky.
„Při dalším šetření v měsíci červnu 2011 bylo následnou kontrolou zjištěno, že černá skládka byla zlikvidována jen z části a to nájemníky budovy bývalého obchodního domu TESCO. Od této doby, tedy od předání věci do správního řízení, neměla Městská policie Žatec možnost věc ovlivnit. V případě, že černá skládka je zjištěna na pozemku města Žatec může Městská policie v případě, že skládku způsobila fyzická osoba, tuto situaci řešit dvěma způsoby – uložením blokové pokuty na místě, nebo věc předat správnímu orgánu k vyřízení. Co se týče výskytu mládeže, jsou k tomuto instruovány jednotlivé hlídky strážníků MP k provádění kontrol,“ sdělil ředitel Městské policie Jiří Štorek.
Každý, kdo tuto skládku způsobí je za ni zodpovědný a pokud tato osoba není zjištěna, má za povinnost skládku odklidit vlastník pozemku. „V případě, že původce skládky je zjištěn, je řešen výše uvedenými způsoby a ten, kdo skládku uklidil, zlikvidoval, má nárok dožadovat se náhrady za její odstranění,” dodal ředitel Štorek.

Komentáře

Nabídky práce

KLEMPÍŘ, POKRÝVAČ, IZOLATÉR

Přijmeme KLEMPÍŘE, POKRÝVAČE, IZOLATÉRA. Dobré platové podmínky včetně bonusů. Práce po celý rok. Nezaučené zaškolíme.
Tel.: 605 118 954


Švadlena v Chomutově

Firma Tricoline Trade s. r. o., Dukelská 1779, Chomutov přijme švadlenu. Nástupní plat 16 000,- Kč. Nástup možný ihned.
Kontakt: Věra Procházková
E-mail: prochazkova@tricoline.cz


Šicí dílna J. Volrábová - Žatec hledá šičky

Výroba sportovních oděvů. Ohodnocení až 100,- Kč/hodina + bonusy. Volná pracovní doba, 13. plat.
Tel.: 777 796 207


Salzgitter Hydroforming s.r.o., Chomutov hledá OPERÁTORY VÝROBY

Stravné 100,- Kč/den bez doplatku. Týden dovolené navíc. Odměna za docházku 2000,- Kč + prémie dle výkonu až 2 500,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota ranní - mzda + 35% + 750,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota odpolední - mzda + 35% + 1200,- Kč. Ohodnocení za přesčasy neděle - mzda + 35% + 1500,- Kč. Možnost odměn za mimořádně vykonanou práci - bonus UNI ŠEKY.
Tel.: 474 336 022
E-mail: a.blahova@szhf.cz


Veřejné stravování CZ, a.s. přijme správce tenisového areálu

Místo výkonu práce Obora u Loun. Vhodné pro osoby s tělesným postižením nebo změněnou pracovní schopností.
Tel.: 603 267 370

Poslední videa

Titulek

nseofgnsagfasegasgfa

Přehrát video
Testovací video

Testovací video

Přehrát video
Palivové dřevo

Palivové dřevo, letní slevy

KOVPAL Dobruška s.r.o. – Dobruška

Společnost KOVPAL DOBRUŠKA s.r.o. byla založena koncem roku 2000 s cílem zajišťování vývoje a návrhů speciálních palet a přepravníků se záměrem podílet se na trhu jako dodavatel manipulační a skladovací techniky.