Podbořanské učiliště nezaměstnané nevyrábí

Jan Vnouček 2011-11-15 18:22:00

Podbořany – Dne otevřených dveří  na Střední odborné škole a Středním odborném učilišti v Podbořanech využilo v pátek a sobotu přes 400 možných zájemců o studium. Jak je vidět, podbořanské „učiliště“ si na nezájem dětí stěžovat nemůže. Žáci posledních ročníků základních škol a jejich rodiče si prohlédli čerstvě modernizovaný školní areál, dílny, domov mládeže,  sportoviště a zázemí pro jiné volnočasové vyžití.  V celém areálu se mohli setkat s učiteli a dosavadními studenty, kteří jim předváděli, co se zde už naučili. Připraveno pro ně bylo také občerstvení ve cvičné restauraci.

„Naši absolventi se úspěšně uplatňují na trhu práce a jen málo z nich končí na úřadu práce. Aktivně spolupracujeme se zaměstnavateli a žáci k nim chodí na praxe již během studia. Pořádáme výměnné pobyty se školami v Německu, Polsku, Slovensku a Madarsku. Jsme také jednou z nejlépe vybavených škol a důležité je, že se u nás děti na internátu neflákají. Nabízíme přes 50 nejrůznějších kroužků. Máme tělocvičnu, dvě posilovny, saunu nebo squash. Celodenní stravování zajišťuje školní jídelna.  A k tomu všemu je za námi 60tiletá tradice a v regionu velmi dobrý zvuk,“ vyjmenoval ředitel Jiří Bejček pozitivní stránky studia na jeho škole.
Škola nabízí 5 čtyřletých studijních oborů s maturitou, 14 tříletých bez maturity a také dvouleté nástavbové studium. Zaměřuje se především na gastronomické obory, obory tzv. černého řemesla a jiné řemeslné disciplíny. V současné době má kapacitu 740 žáků plně využitou. „Letos se nám podařilo otevřít obor strojní mechanik neboli zámečník. Evidujeme velký zájem například o obor strojírenství, dříve mechatronik, kde se děti mimojiné naučí obsluhovat CNC stroje,“ vypíchl Bejček, že pořekadlo o tom, že řemeslo má zlaté dno, začíná opět platit. Vzdělávací ústav se od 1. února honosí titulem Páteřní škola Ústeckého kraje a od 1. září 2012 pod jeho křídla přejde Gymnázium Podbořany. Další den otevřených dveří škola chystá ve dnech 13. a 14. ledna 2012. V jeho rámci proběhnou vepřové hody a výstava starých pohlednic Podbořanska.

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Nabídky práce

KLEMPÍŘ, POKRÝVAČ, IZOLATÉR

Přijmeme KLEMPÍŘE, POKRÝVAČE, IZOLATÉRA. Dobré platové podmínky včetně bonusů. Práce po celý rok. Nezaučené zaškolíme.
Tel.: 605 118 954


Švadlena v Chomutově

Firma Tricoline Trade s. r. o., Dukelská 1779, Chomutov přijme švadlenu. Nástupní plat 16 000,- Kč. Nástup možný ihned.
Kontakt: Věra Procházková
E-mail: prochazkova@tricoline.cz


Šicí dílna J. Volrábová - Žatec hledá šičky

Výroba sportovních oděvů. Ohodnocení až 100,- Kč/hodina + bonusy. Volná pracovní doba, 13. plat.
Tel.: 777 796 207


Salzgitter Hydroforming s.r.o., Chomutov hledá OPERÁTORY VÝROBY

Stravné 100,- Kč/den bez doplatku. Týden dovolené navíc. Odměna za docházku 2000,- Kč + prémie dle výkonu až 2 500,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota ranní - mzda + 35% + 750,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota odpolední - mzda + 35% + 1200,- Kč. Ohodnocení za přesčasy neděle - mzda + 35% + 1500,- Kč. Možnost odměn za mimořádně vykonanou práci - bonus UNI ŠEKY.
Tel.: 474 336 022
E-mail: a.blahova@szhf.cz


Veřejné stravování CZ, a.s. přijme správce tenisového areálu

Místo výkonu práce Obora u Loun. Vhodné pro osoby s tělesným postižením nebo změněnou pracovní schopností.
Tel.: 603 267 370

Poslední videa

Titulek

nseofgnsagfasegasgfa

Přehrát video
Testovací video

Testovací video

Přehrát video
KOVPAL Dobruška s.r.o. – Dobruška

Společnost KOVPAL DOBRUŠKA s.r.o. byla založena koncem roku 2000 s cílem zajišťování vývoje a návrhů speciálních palet a přepravníků se záměrem podílet se na trhu jako dodavatel manipulační a skladovací techniky.

Palivové dřevo

Palivové dřevo, letní slevy