Město chce odkoupit ruinu v centru. Mrtvola bezdomovce s tím pohnula

Redakce 2011-11-19 00:04:00

Rakovník – Vředem na tváři města by se mohla nazvat ruina domu za sokolovnou.  Bortící se zdi, polámané trámy, ostnatý drát – to vše nedaleko od hlavního náměstí není dobrou vizitkou a jak připomínají i členové Okrašlovacího spolku, hyzdí pohled na památkově chráněnou budovu sokolovny, Čermákovy sady i budovy COOP Jednoty Rakovník. Vrcholem však bylo, když nedávno tři studentky v ruinách domu našly mrtvolu bezdomovce, která zde ležela několik měsíců. 

„Určitě nám není jedno, že se v této lokalitě dějí takové věci,“ odpovídá na dotaz Regionu Rakovnicko starosta Zdeněk Nejdl.  Vysvětluje, že město mělo o nemovitost zájem již dříve, ale přeplatila je COOP Jednota Rakovník, která se bála, že by město v tomto prostoru vybudovalo nějaké zařízení komerčního typu, které by jim konkurovalo. „Snažili jsme se přes stavební úřad zjistit, zda stavba neohrožuje bezpečnost a Jednota poté zajistila opravu, která, jak se ale nyní ukázalo, nebyla dobrá.,“ dodává starosta Nejdl. „ Snažili jsme se vést debaty s  ředitelem Jednoty, které vždy skončily na podmínkách, jež většina radních nebyla schopna akceptovat. Rozhodli jsme se proto, že budeme postupovat po krocích. První krok je, že rada odsouhlasila, aby zastupitelstvo projednalo situaci a nabídlo Jednotě, že objekt město odkoupí, a to s tím, že cena bude 250 tisíc korun.“ Dříve nabízelo město více než 500 tisíc, ale cena podle starosty odráží stav nemovitosti a ještě je třeba odečíst náklady na demolici.  Starosta Nejdl je připraven podpořit i další kroky: „Když jsem tam naposledy byl, viděl jsem, že stavba není v pořádku. Už to, že se tam našel mrtvý bezdomovec, není normální. Měli bychom znovu požádat stavební úřad, aby našel jakékoliv páky, jak situaci řešit.  Zákon o obci uvádí, že obec může v sankčním řízení nařídit určité sankce za to, když někdo narušuje vzhled obce. Podle mého názoru ta stavba stoprocentně vzhled obce narušuje.“ Starosta také dodal, že případnou podmínku Jednoty, aby na místě nevznikl komerční objekt, je schopen akceptovat.

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

KLEMPÍŘ, POKRÝVAČ, IZOLATÉR

Přijmeme KLEMPÍŘE, POKRÝVAČE, IZOLATÉRA. Dobré platové podmínky včetně bonusů. Práce po celý rok. Nezaučené zaškolíme.
Tel.: 605 118 954


Švadlena v Chomutově

Firma Tricoline Trade s. r. o., Dukelská 1779, Chomutov přijme švadlenu. Nástupní plat 16 000,- Kč. Nástup možný ihned.
Kontakt: Věra Procházková
E-mail: prochazkova@tricoline.cz


Šicí dílna J. Volrábová - Žatec hledá šičky

Výroba sportovních oděvů. Ohodnocení až 100,- Kč/hodina + bonusy. Volná pracovní doba, 13. plat.
Tel.: 777 796 207


Salzgitter Hydroforming s.r.o., Chomutov hledá OPERÁTORY VÝROBY

Stravné 100,- Kč/den bez doplatku. Týden dovolené navíc. Odměna za docházku 2000,- Kč + prémie dle výkonu až 2 500,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota ranní - mzda + 35% + 750,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota odpolední - mzda + 35% + 1200,- Kč. Ohodnocení za přesčasy neděle - mzda + 35% + 1500,- Kč. Možnost odměn za mimořádně vykonanou práci - bonus UNI ŠEKY.
Tel.: 474 336 022
E-mail: a.blahova@szhf.cz


Veřejné stravování CZ, a.s. přijme správce tenisového areálu

Místo výkonu práce Obora u Loun. Vhodné pro osoby s tělesným postižením nebo změněnou pracovní schopností.
Tel.: 603 267 370

Poslední videa

Titulek

nseofgnsagfasegasgfa

Přehrát video
Testovací video

Testovací video

Přehrát video
Palivové dřevo

Palivové dřevo, letní slevy

KOVPAL Dobruška s.r.o. – Dobruška

Společnost KOVPAL DOBRUŠKA s.r.o. byla založena koncem roku 2000 s cílem zajišťování vývoje a návrhů speciálních palet a přepravníků se záměrem podílet se na trhu jako dodavatel manipulační a skladovací techniky.