Sociální demokracie v okrese zažívá velké zemětřesení

Redakce 2011-11-30 00:17:00

Lounsko, Žatec – Tvůrce nové politické strany Jiří Paroubek se může těšit na příliv příznivců z Libčevsi, kde se minulé pondělí rozhodlo sto osmdesát členů z dvěstětřicetičlenné organizace ČSSD, že přejdou pod jeho vzniklou stranu Národní socialisté – levice 21. století. Spolu s nimi by měl údajně do jejich řad zamířit také bývalý žatecký místostarosta Aleš Kassal a současný zastupitel, který byl ještě donedávna jak předsedou místní organizace ČSSD Žatec, tak předsedou okresního výboru ČSSD  Louny.

„Aleš Kassal se vzdal jak své funkce předsedy místní organizace Žatec, tak i funkce předsedy okresního výkonného výboru Louny a zároveň vystoupil z ČSSD. Na sjezdu okresního výkonného výboru, který se konal v sobotu 26. listopadu v Dobroměřicích, byla jako jeho nástupkyně do funkce předsedy okresního výkonného výboru Louny plným počtem hlasů zvolena Jana Nováková. Místní organizaci Žatec volba nového předsedy teprve čeká,“ sdělil nám žatecký zastupitel Antonín Svoboda, který byl na dobroměřickém sjezdu zvolen členem okresní kontrolní komise OVV ČSSD Louny.
Na důvody, které Aleše Kassala k tomuto kroku vedly, jsme se ho bohužel osobně nemohli zeptat, protože nám nezvedal telefon. Nemáme tak zatím potvrzenou ani zprávu, zda skutečně vstoupil do strany Jiřího Paroubka.
Za to důvod odchodu libčeveských sociálních demokratů je známý, má jím údajně být nesouhlas s vedením ČSSD v Ústeckém kraji. Libčeveská organizace sociálních demokratů byla třetí nejpočetnější buňkou v kraji po mostecké a teplické. Prakticky každý sedmý obyvatel starší l8 let v této obci byl sociální demokrat a zbývající se rekrutovali z okolních obcí. Asi proto ji také krajské vedení obviňovalo z toho, že nabírá černé duše, aby získalo větší vliv v krajské organizaci, která v současnosti zažívá velkou krizi a za jejím vedením stojí jen čtyři okresy.
„Stávající situace je podle nás neúnosná, současné praktiky vedení krajské ČSSD nechceme reprezentovat,“ řekl předseda frakce Karel Vrba, který už s politikou chce skončit. Viní krajské vedení z rozkrádání peněz, náboru černých duší i zastrašování. Poslední kapkou prý bylo to, když na schůzi libčeveské ČSSD dorazil krajský radní Petr Jakubec (ČSSD), který se ji pak snažil blokovat kvůli formálním maličkostem.
Předseda krajské organizace ČSSD Arno Fišera prohlásil, že likvidace této místní organizace je jen důkazem toho, že šlo o podivnou místní organizaci, kterou vedl člověk, jenž byl pravomocně odsouzený. Narážel tak na minulost Karla Vrby, který se do čela ČSSD v Libčevsi vrátil letos po dvouleté pauze. Ze strany odešel v prosinci 2009 poté, co se v médiích objevily informace, že byl v minulosti dvakrát odsouzen například za loupež nebo ublížení na zdraví.
Paroubek si naopak mne ruce a příliv členů vítá. „Je to pro nás příznivá zpráva a na spolupráci s nimi se těším,“ poznamenal.
Současný předseda ČSSD Bohuslav Sobotka novinářům sdělil, že to potvrzuje informace, že se v případě libčeveské organizace jednalo o tak zvaně nájemné členy, kteří nevstoupili do soc. dem. kvůli jejímu programu, ale proto, aby posílili určitou vlivovou nebo hlasovací skupinu a řekl, že jeho strana nyní řeší návrh na přeregistraci členské základny místní organizace v Libčevsi a v Teplicích.
Podle našich informací opouští stranu i Blanka Vrbová, která je asistentkou senátora soc. dem. Marcela Chládka. Ten nám minulé úterý sdělil, že o odchodu své asistentky ze stranických řad hovořil týž den ráno. „Dohodli jsme se, že práci asistentky ukončí na konci listopadu. Oznámila mi, že odchází z ČSSD a chce vstoupit do strany Jiřího Paroubka a dělat politickou kariéru. V takovém případě není možné, aby mi dělala asistentku. Do problematiky okresní lounské organizace mnoho nevidím, ale domnívám se, že je to vyvrcholením neshod ve vedení, které jsou zde dlouhodobé,“ uvedl Chládek.
Neshody ve vedení okresní organizace ČSSD vyvrcholily před časem odchodem lounského Jana Čermáka z funkce místopředsedy okresního výkonného výboru a nyní po odchodu ze strany našim novinám potvrdila i Blanka Vrbová, že odchází z funkce první místopředsedkyně, která zastupovala předsedu. OVV ČSSD v Lounech se sešel na plánovaném jednání minulé úterý večer, ale toho se již Vrbová neúčastnila s tím, že svou rezignaci a odchod ze strany dá písemně.

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

KLEMPÍŘ, POKRÝVAČ, IZOLATÉR

Přijmeme KLEMPÍŘE, POKRÝVAČE, IZOLATÉRA. Dobré platové podmínky včetně bonusů. Práce po celý rok. Nezaučené zaškolíme.
Tel.: 605 118 954


Švadlena v Chomutově

Firma Tricoline Trade s. r. o., Dukelská 1779, Chomutov přijme švadlenu. Nástupní plat 16 000,- Kč. Nástup možný ihned.
Kontakt: Věra Procházková
E-mail: prochazkova@tricoline.cz


Šicí dílna J. Volrábová - Žatec hledá šičky

Výroba sportovních oděvů. Ohodnocení až 100,- Kč/hodina + bonusy. Volná pracovní doba, 13. plat.
Tel.: 777 796 207


Salzgitter Hydroforming s.r.o., Chomutov hledá OPERÁTORY VÝROBY

Stravné 100,- Kč/den bez doplatku. Týden dovolené navíc. Odměna za docházku 2000,- Kč + prémie dle výkonu až 2 500,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota ranní - mzda + 35% + 750,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota odpolední - mzda + 35% + 1200,- Kč. Ohodnocení za přesčasy neděle - mzda + 35% + 1500,- Kč. Možnost odměn za mimořádně vykonanou práci - bonus UNI ŠEKY.
Tel.: 474 336 022
E-mail: a.blahova@szhf.cz


Veřejné stravování CZ, a.s. přijme správce tenisového areálu

Místo výkonu práce Obora u Loun. Vhodné pro osoby s tělesným postižením nebo změněnou pracovní schopností.
Tel.: 603 267 370

Poslední videa

Titulek

nseofgnsagfasegasgfa

Přehrát video
Testovací video

Testovací video

Přehrát video
Palivové dřevo

Palivové dřevo, letní slevy

KOVPAL Dobruška s.r.o. – Dobruška

Společnost KOVPAL DOBRUŠKA s.r.o. byla založena koncem roku 2000 s cílem zajišťování vývoje a návrhů speciálních palet a přepravníků se záměrem podílet se na trhu jako dodavatel manipulační a skladovací techniky.