Má ráda zelňačku, knedlík i pivečko

Pavel Macák 2011-05-21 00:02:00

Siřem – Olga Vacínková ze Siřemi se narodila 10. května 1908 v Buderáži na Volyni české rodině, která sem přišla hospodařit. Na Volyni a později od roku 1947, kdy přišla do Česka za svým manželem, který později zemřel na zranění způsobené ve válce, když bojoval při osvobozování Československém armádním sboru, pracovala paní Olga v zemědělství. Vychovala dva syny a jednu dceru, má 4 vnoučata, 8 pravnoučat a nejmladší z rodu jsou dvojčata prapravnoučata.

„Těší se neuvěřitelnému zdraví. Před dvěma roky ji sice postihla malá mozková příhoda, ale v nemocnici nechtěla ležet a tak jsme si maminku vzala domů a pomalu se uzdravila a už je to dobré. Nic ji nebolí a sní všechno, co jí uvařím. Zelňačku a bramboračku má nejraději, ale miluje i knedlo-vepřo-zelo a také si často dáme skleničku piva. Teď se nejvíc těšila na narozeniny, že bude řízek s bramborovým salátem a nějaká sladkost. Ale pomáhá mi i vařit, tedy hlavně ráda loupe brambory nebo jablka, když děláme marmeládu,“ prozradila nám její dcera Marie Krejčová, které je pětasedmdesát let.
Babička Vacínková ještě nedávno četla noviny, ale po nemoci se jí zrak trochu zhoršil, ale hrozně ráda se dívá na televizi. „Jen kdyby tam pořád nedávali ty reklamy. Je to pořád dokola a kdo se na to má koukat,“ stěžovala si. „Je velmi společenská a pořád chce, aby k nám chodily ženské ze sousedství na kus řeči nebo aby přišel někdo z rodiny, dodala její dcera. Blahopřát staré paní přišli představitelé města Blšan, starosta Petr Bukáček a místostarosta Vlastimil Polcar i členky zdejšího osadního výboru i její milované sousedky. Všichni nejstarší ženě v okrese popřáli pevné zdraví, předali kytici, dárkový koš a ona se zapsala do Pamětní knihy města. „Tak za rok zase přijďte, budu se na vás těšit,“ řekla nám na rozloučenou.

Napsal(a): Pavel Macák

Komentáře

Nabídky práce

KLEMPÍŘ, POKRÝVAČ, IZOLATÉR

Přijmeme KLEMPÍŘE, POKRÝVAČE, IZOLATÉRA. Dobré platové podmínky včetně bonusů. Práce po celý rok. Nezaučené zaškolíme.
Tel.: 605 118 954


Švadlena v Chomutově

Firma Tricoline Trade s. r. o., Dukelská 1779, Chomutov přijme švadlenu. Nástupní plat 16 000,- Kč. Nástup možný ihned.
Kontakt: Věra Procházková
E-mail: prochazkova@tricoline.cz


Šicí dílna J. Volrábová - Žatec hledá šičky

Výroba sportovních oděvů. Ohodnocení až 100,- Kč/hodina + bonusy. Volná pracovní doba, 13. plat.
Tel.: 777 796 207


Salzgitter Hydroforming s.r.o., Chomutov hledá OPERÁTORY VÝROBY

Stravné 100,- Kč/den bez doplatku. Týden dovolené navíc. Odměna za docházku 2000,- Kč + prémie dle výkonu až 2 500,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota ranní - mzda + 35% + 750,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota odpolední - mzda + 35% + 1200,- Kč. Ohodnocení za přesčasy neděle - mzda + 35% + 1500,- Kč. Možnost odměn za mimořádně vykonanou práci - bonus UNI ŠEKY.
Tel.: 474 336 022
E-mail: a.blahova@szhf.cz


Veřejné stravování CZ, a.s. přijme správce tenisového areálu

Místo výkonu práce Obora u Loun. Vhodné pro osoby s tělesným postižením nebo změněnou pracovní schopností.
Tel.: 603 267 370

Poslední videa

Titulek

nseofgnsagfasegasgfa

Přehrát video
Testovací video

Testovací video

Přehrát video
KOVPAL Dobruška s.r.o. – Dobruška

Společnost KOVPAL DOBRUŠKA s.r.o. byla založena koncem roku 2000 s cílem zajišťování vývoje a návrhů speciálních palet a přepravníků se záměrem podílet se na trhu jako dodavatel manipulační a skladovací techniky.

Palivové dřevo

Palivové dřevo, letní slevy