Za děti ve školce budou muset platit

Pavel Macák 2011-05-31 00:05:00

Blšany – Zavedení a hlavně výši finančního příspěvku rodičů na pobyt jejich dětí v Mateřské škole v Blšanech řešilo zdejší městské zastupitelstvo v minulém týdnu. Doposud rodiče kromě stravného neplatili za pobyt předškoláků ani korunu. Školka ovšem potřebuje nakupovat hračky a další vybavení. 

„Od nového školního roku by měli rodiče platit poplatek ve výši 250 korun. Výjimku budou mít předškoláci, kteří následující školní rok nastupují do první třídy. Rozhodně se o vybranou částku nesníží příspěvek města vůči školce,“ uvedl starosta Petr Bukáček.
Do tohoto dětského zařízení v současné době dochází 37 dětí a to nejen ze samotných Blšan, ale také z okolních obcí a dokonce i z Podbořan.
Zastupitelé dále schvalovali finanční příspěvek ve výši 15 tisíc korun občanskému sdružené Naše Malá Černoc na uspořádání Svatoantonínské pouti a sto deset tisíc by mělo být vyčleněno z rozpočtu na pořádání Svatováclavské pouti a Loučení s létem, které se připravuje na září. „Počítali jsme s dotací od Ústeckého kraje, ale ta nám nebyla přidělena a tak musíme připravit úspornější kulturní program,“ konstatoval starosta.
Půjčky od města z Fondu rozvoje bydlení, kde je vyčleněno 300 tisíc korun, se dočkají všichni žadatelé. Žádostí o půjčku ve výši padesáti tisíc korun se před jednáním zastupitelstva sešlo šest a tak se na všechny dostalo. Žadatelé chtějí opravovat a zateplovat fasády nebo vyměnit střechu, topení či vybudovat kanalizační přípojku.

Napsal(a): Pavel Macák

Komentáře

Nabídky práce

KLEMPÍŘ, POKRÝVAČ, IZOLATÉR

Přijmeme KLEMPÍŘE, POKRÝVAČE, IZOLATÉRA. Dobré platové podmínky včetně bonusů. Práce po celý rok. Nezaučené zaškolíme.
Tel.: 605 118 954


Švadlena v Chomutově

Firma Tricoline Trade s. r. o., Dukelská 1779, Chomutov přijme švadlenu. Nástupní plat 16 000,- Kč. Nástup možný ihned.
Kontakt: Věra Procházková
E-mail: prochazkova@tricoline.cz


Šicí dílna J. Volrábová - Žatec hledá šičky

Výroba sportovních oděvů. Ohodnocení až 100,- Kč/hodina + bonusy. Volná pracovní doba, 13. plat.
Tel.: 777 796 207


Salzgitter Hydroforming s.r.o., Chomutov hledá OPERÁTORY VÝROBY

Stravné 100,- Kč/den bez doplatku. Týden dovolené navíc. Odměna za docházku 2000,- Kč + prémie dle výkonu až 2 500,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota ranní - mzda + 35% + 750,- Kč. Ohodnocení za přesčasy sobota odpolední - mzda + 35% + 1200,- Kč. Ohodnocení za přesčasy neděle - mzda + 35% + 1500,- Kč. Možnost odměn za mimořádně vykonanou práci - bonus UNI ŠEKY.
Tel.: 474 336 022
E-mail: a.blahova@szhf.cz


Veřejné stravování CZ, a.s. přijme správce tenisového areálu

Místo výkonu práce Obora u Loun. Vhodné pro osoby s tělesným postižením nebo změněnou pracovní schopností.
Tel.: 603 267 370

Poslední videa

Titulek

nseofgnsagfasegasgfa

Přehrát video
Testovací video

Testovací video

Přehrát video
Palivové dřevo

Palivové dřevo, letní slevy

KOVPAL Dobruška s.r.o. – Dobruška

Společnost KOVPAL DOBRUŠKA s.r.o. byla založena koncem roku 2000 s cílem zajišťování vývoje a návrhů speciálních palet a přepravníků se záměrem podílet se na trhu jako dodavatel manipulační a skladovací techniky.